• مرکز تماس : 43417 -021

اخبار

با حضور بهنام ایثاری، مشاور هیئت مدیره بیمه آسماری از طرح بیمه های مسافرتی VIP در یازدهمین نمایشگاه گردشگری رو نمایی شد

رونمایی از طرح ویژه بیمه های مسافرتی  بیمه آسماری در نمایشگاه گردشگری با حضور مدیران و کارشناسان شرکت بیمه آسماری و کمک رسان

 

AX

 

به گزارش روابط عمومی بیمه آسماری ، با حضور بهنام ایثاری،مدیر عامل کمک رسان ومشاور هیئت مدیره بیمه آسماری از طرح بیمه های مسافرتی VIP در یازدهمین نمایشگاه گردشگری رو نمایی شد.

بهنام ایثاری به خبرنگار ریسک ،راز پول و دنیای اقتصاد در خصوص پوشش مسافرتی  به خبرنگار ریسک و راز پول در خصوص پوشش مسافرتی VIP گفت:با مجوز بیمه مرکزی از سال گذشته بیمه آسماری طرحی را

به تازگی ارائه کرده است که بخشی از مشکلات بیمه های مسافرتی را مرتفع می کند چرا که بیمه های مسافرتی VIP بر خلاف سایر شرکت های بیمه هزینه کنترل حاد شدن بیماری های قبلی را در حین سفر پوشش می دهد .

وی با بیان اینکه این طرح برای اولین بار در کشور ارائه می شود اذعان داشت که تا پیش از این پوشش درمانی به مسافرانی که به کشورهای خارجی سفر داشته اند و در آن کشور دچار عارضه هایی بودند که منشاء آن

بیماری به تاریخ پیش از سفر مربوط میشد تعلق نمی گرفت، اما با خرید پوشش های VIP مسافران می توانند با پرداخت حق بیمه بیشتر از این مزایا  استفاده کنند.

جهت خرید بیمه مسافرتی میتوانید از لینک های زیر استفاده کنید:

خرید اینترنتی بیمه مسافرتی

طرح های بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی شینگن

بیمه مسافرتی دانشجویی

بیمه مسافرتی VIP

 

وی در خصوص اهداف راه اندازی این طرح نیز بیان می کند که بیمه های مسافرتی دارای ضرایب خسارتی پایین هستند و این ضریب کمتر از 25 درصد است . ایثاری عنوان می کند که بخشی از ضرایب پایین خسارت در این رشته به دلیل بیماری هایی است که در سفر حادث می شود اما ریشه آن به روزهای قبل از سفر باز می گردد و به همین دلیل مسافرات علی رغم خرید بیمه های مسافرتی نمی توانند در تامین هزینه درمان از آن بهره ببرند.

 

ایثاری با بیان اینکه این محصول منحصر به فرد هم اکنون توسط آکسا و آلیانس نیز به مشتریان ارائه می شود گفت که این پوشش تا 50 درصد سقف خرید پوشش را می پوشاند و تنها25 درصد حق بیمه افزایش پیدا کرده است .

 

مدیرعامل شرکت کمک رسان با بیان اینکه ضریب خسارت پایین بیمه های مسافرتی به دلیل یک بند که تحت عنوان پاشنه آشیل شناسایی می شود  پایین است اضافه می کند که در این زمینه یا صنعت بیمه در حال گران فروشی است و یا خدمات بیشتری را می توان با این حق بیمه پوشش داد  اما موضوع به بیماری های تحت پوشش مربوط است و به همین دلیل بیمه ها از پرداخت خسارت بعضا خودداری می کنند.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع ضریب خسارت بالا در بخش بیمه های درمان اشاره کرد و گفت : بیمه های خصوصی به دلیل تواتر زیاد بیمه های درمان امکان سرمایه گذاری ندارند.علت تحمل این شرایط نقدینگی است ونکته دیگر اینکه شرکت ها اغلب دولتی اند و تنها چند شرکت خصوصی در بازار وجود دارد .

 

مشاور هیئت مدیره بیمه آسماری عنوان می کند که برای اصلاح این بازار یا باید تعرفه درمان را کاهش داد و نظام عرضه را ارزان تر کرد و یا باید حق بیمه افزایش پیدا کند.

 

وی اذعان دارد که با سیاست های فعلی دولت امکان ارزان سازی عرضه وجود ندارد ضمن آنکه نرخ گذاری امسال هم به سازمان نظام پرشکی واگذار شده است.

 

وی با بیان اینکه وجود جمعیت حدود 24 میلیونی در بخش بیمه های درمان تکمیلی نشان می دهد که باید کیفیت بیمه درمان پایه مورد بازنگری قرار گیرد تا اصلاحات در این زمینه عملی تر باشد.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع ضریب خسارت بالا در بخش بیمه های درمان اشاره کرد و گفت : بیمه های خصوصی به دلیل تواتر زیاد بیمه های درمان امکان سرمایه گذاری ندارند اما در مجموع به دلیل کسب نقدینگی مبادرت به فروش این بیمه نامه می کنند و نکته دیگر اینکه شرکت های بیمه ایرانی اگر چه ظاهرا خصوصی هستند اما به صورت غیر مستقیم دارای سهامداران دولتی می باشند بدین دلیل چندان زیان دهی برایشان نگران کننده نیست.

 

ایثاری ضمن اشاره به راهکاری جهت حل معضل بیمه درمان گفت:  برای اصلاح وضعیت موجود و کنترل زیان دهی بیمه نامه درمان  یا باید قیمت بیمه نامه درمان کاهش یابد و نظام عرضه را ارزان تر کرد و یا باید حق بیمه افزایش پیدا کند.

 

وی در ادامه افزود:  با سیاست های فعلی دولت امکان ارزان سازی عرضه بیمه نامه درمان  وجود ندارد ضمن آنکه نرخ گذاری امسال هم به سازمان نظام پرشکی واگذار شده است.

 

ایثاری با اشاره به اینکه ایران از معدود کشورهائی است که  درصد بالای پوشش بیمه تکمیلی را دارد ، گفت :برای اینکه در حوزه بیمه نامه درمان در کشور تحول ایجاد شود باید کیفیت درمان پایه افزایش یابد  و در عین حال مسیر احذ پوشش های درمانی بخش خصوصی گران تر شود، ضمن اینکه بیمه های پایه باید پوشش های بیشتری را به بیمه گزاران ارائه کنند.

اطلاعات تماس

شماره تماس :

88886164 - 86083522

نمابر :

88886487

آدرس :

تهران - خیابان گاندی جنوبی - خیابان سوم ، پلاک ۸ - طبقه ی سوم و دوم

خبر نامه آسماری

ایمیل خود را وارد کنید تا آخرین اخبار شرکت بیمه آسماری برای شما ارسال شود.

سایر خبرها