• مرکز تماس : 43417 -021

حمایت از تولید صادرات محور در جزیره قشم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم همزمان با روز صنعت و معدن (دهم تیر ماه) در جمع فعالان صنعتی این جزیره سخنان خود را با تاکید بر اهمیت ایجاد زیرساخت ها برای جلب سرمایه گذاری در قشم آغاز کرد و از آب، برق، راه، اتوبان، بندر، اسکله و فرودگاه به عنوان مهمترین بخش زیرساختی حوزه فعالیت های سرمایه گذاری نام برد.

 

حمید رضا مومنی اعلام کرد: بخش مهی از زیر ساخت های مورد نیاز فعالیت های صنعتی قشم همچون توسعه راه ها، اتوبان، بنادر، اسکله ها و توسعه فرودگاهی در دولت تدبیر و امید شکل گرفته و این امر همچنان درحال توسعه است.

وی گفت: صنعتی کردن قشم و حمایت از فعالان اقتصادی و صنعتی براساس سیاست های دولت تدبیر و امید از برنامه های اصلی سازمان منطقه آزاد به عنوان نماینده دولت تدبیر و امید است.

مومنی گفت: سال 96 سال بسیار مهم و جدی در حوزه توسعه صنعتی قشم است و امیدواریم با رفع مشکلاتی که در سطح ملی با آن مواجه هستیم شاهد تقویت فعالیت های صنعتی و تولید و افزایش بیش از پیش صادرات از قشم به نقاط مختلف جهان باشیم.

قشم قطب مهم شیلات ایران است

او از قشم به عنوان قطب مهم شیلات ایران نام برد سهم 84 هزار تُنی این منطقه در تولید ماهی در قفس را در مقایسه با سیاست تولید 200 هزار تُن ماهی در قفس کل کشور در برنامه ششم توسعه موید این حقیقت دانست.

ژئوپارک قشم برندی بین المللی است

وی از بازگشت دوباره ژئوپارک قشم در زمره ژئوپارک های جهانی به عنوان موقعیتی مهم نام برد و افزود: نام قشم بواسطه این پدیده مهم زمین شناختی به یک برند بین المللی در حوزه گردشگری تبدیل شده و از این فرصت باید برای توسعه گردشگری با هدف تقویت اقتصاد مردم منطقه بهره برداری کنیم.

مومنی از ژئوپارک قشم به عنوان یک ویژگی فراملی و پتانسیل بسیار ارزشمند برای معرفی این منطقه نام برد و گفت: از این ظرفیت بین المللی باید در زمینه جذب توریست و توسعه فعالیت های اقتصادی به بهترین نحو ممکن بهره برداری کنیم.

سرمایه گذاری در بخش پتروشیمی، پالایشگاه و فولاد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم بیان کرد: هم اکنون چهار پروژه پتروشیمی در نقاط مختلف این جزیره تعریف شده که سرمایه گذارهای سه پروژه مشخص و زمین مورد نظر آن هم واگذار شده است و امید می رود پس از بهره برداری تا 6 میلیون تن محصول در این حوزه تولید شود.

او اضافه کرد: همچنین چهار پالایشگاه نفت سنگین و فوق سنگین با ظرفیت 180 هزار بشکه در دستور کار است که هم اکنون یک پالایشگاه با ظرفیت 20 هزار بشکه در حال بهره برداری می باشد...

وی از کاهش تعرفه خدمات در بنادر و گمرکات به عنوان کمک سازمان منطقه آزاد به صنعتگران فعال نام برد و اظهارامیدواری کرد که همه واحدهای تولیدی با افزایش روند فعالیت های خود از بسته های حمایتی این سازمان درزمینه ورود مواد اولیه و صادرات محصولات در بخش گمرکی و بندری استفاده کنند.