• مرکز تماس : 43417 -021

لاریجانی در منطقه آزاد انزلی: باید همبستگی داشته باشیم و اختلافات را کم کنیم. اینکه روی اختلافات ، بنزین بریزیم هنر نیست

رئیس مجلس شورای اسلامی بر لزوم جدی گرفتن مسائل اقتصادی کشور تاکید کرد وگفت: مهمترین مسأله که امروز ایران اسلامی را در برابر بیگانگان ایستاده‌تر از همیشه می‌کند، توجه به مسائل اقتصادی و توانمندسازی این عرصه است.

 

لاریجانی اضافه کرد: مجلس از کابینه‌ای که به فکر مردم باشد و در رفع مسائل و مشکلات معیشتی آنان گام بردارد، حمایت می‌کند.

لاریجانی انجام چند کار کلان برای تاثیرگذاری اقتصاد کلان در گیلان را ضروری خواند و گفت: سرمایه گذاری برای پتروشیمی، ظرفیت خوبی در استان است که باید بخش خصوصی به میدان آورده شود و ما نیز از صندوق توسعه برای این کار استفاده می‌کنیم.

وی با اشاره به سایت نفت و گاز رودسر افزود: ایران باید سرمایه گذاری نفت را در دریای خزر شروع کند و ما هم پیگیر خواهیم بود که این امر نیز در اقتصاد کلان تاثیر می‌گذارد ضمن اینکه برای الحاق فرودگاه سردارجنگل به منطقه آزاد انزلی، پس از بررسی‌های لازم، در مجلس شورای اسلامی تصمیم گیری می‌شود.

وی درباره راه آهن قزوین ـ رشت ـ انزلی گفت: راه آهن، موضوعی راهبردی است و به انجام آن مصر هستیم چراکه نوستراک شمال ـ جنوب است و باید پیگیری‌های لازم درخصوص رفع مشکلات آن انجام شود.

لاریجانی در آخربرای رفع مشکل پسماند را در دو راهکار تولید برق یا تولید کود دانست و گفت: برخی از استان‌ها این کار را شروع کرده‌اند و سرمایه گذار داخلی و خارجی نیز موجود است ضمن آنکه مشکلات طرح شده در بخش‌های چای، برنج و ابریشم نیز باید چاره اندیشی شود.