• مرکز تماس : 43417 -021

 

در نشست مديران ارشد صنعت بيمه كشور مقرر شد كه از امروز یکم مهر ماه، برای بيمه نامه های شخص ثالث كد يكتا صادر شود.

با آنلاين شدن اطلاعات و صدور كد يكتا برای بيمه نامه ها تخلفات و تقلبات احتمالی کنترل می شود .

تا کنون سیستم استعلام اصالت بیمه نامه فعال بوده اما شناسایی تخلفات با این سیستم زمان بر است و با صدور کد یکتا به صورت آنلاین از صدور بیمه تقلبی جلوگیری می شود.

سامانه یکتا با هدف ثبت صحیح سوابق بیمه ای رانندگان طراحی شده است و هر شرکتی علاوه بر کد بیمه ای خود موظف است کد یکتا را هم روی بیمه نامه ها درج کند.

کد یکتا هیچ مشکلی برای بیمه شوندگان ایجاد نمی کند و  تنها رابطه ای بین بیمه مرکزی با شرکتهای بیمه گذار است.

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل بيمه مركزي، دكتر با تاكيد بر اهميت IFRS در تمامي رشته ها به خصوص موسسات مالي گفت:  صنعت بيمه، نقش مركزي در اقتصاد جهاني ايفا مي كند، شركت هاي بيمه، مردم و شركت ها را در انتقال ريسك پشتيباني مي كنند ضمن آنكه بيمه گران همانند ساير موسسات سرمايه گذار، سرمايه گذاران مهم بلند مدت هستند. بنابراين مجموعه اي از استانداردهاي گزارشگري مالي، مي تواند منافع سرمايه گذاران  شركت هاي بيمه را تضمين  كند.

وي افزود: بعد از تحريم ها در صنعت بيمه  شاهد تحولات خوبي در عرصه روابط بين المللي براي سرمايه گذاري در شركت هاي بيمه و تعامل با آن ها هستيم و اين نياز به تطبيق گزارشگري مالي بر اساس استاندارهاي بين المللي را بيشتر مي كند.

وي خاطر نشان كرد: استقرار استاندارد IFRS  ضرورت غير قابل انكار براي ورود به بازارهاي بين المللي است.

دكتر همتي به دارايي ۱۳ هزار ميليارد دلاري ثبت شده  شركت هاي بيمه جهان كه ۱۲ درصد كل دارايي شركت هاي مالي و غير مالي در بورس هست اشاره كرد و گفت : اين شركت ها  از سيستم گزارشگري مالي  بين المللي(IFRS)  استفاده مي كنند تا از اين طريق  زمينه هاي مناسبي را براي  تقويت كسب و كار و سلامت مالي بيمه گران و در نهايت اقتصاد جهاني فراهم كنند .

رئيس شوراي عالي بيمه با اشاره به اينكه طبيعت كسب و كار شركت هاي بيمه موجب مي شود بيمه گران و سرمايه گذاران در شركت هاي بيمه در معرض بسياري از ريسك ها قرار گيرند، گفت : با اجراي مطلوب استانداردهاي مالي جهاني سلامت مالي  بيمه گران تضمين مي شود .

 اين موضوع نيازمند انعكاس به موقع و شفاف ريسك هاي بيمه اي و تغييرات آن است تا تاثير مناسبي بر اقتصاد جهاني بگذارد؛ بنابراين صورت هاي مالي شركت هاي بيمه نيازمند انعكاس شفاف ريسك هاي بيمه اي و تغييرات ان و رويه هاي خاص حسابداري است.

وي خاطر نشان كرد: در كشور ما حدود ۷۰ درصد دارايي هاي شركت هاي بيمه از محل تعهدات بيمه اي آنها كه به عنوان ذخاير فني محسوب مي شود، تامين مي شود. حال با توجه به اينكه سهم بازار بيمه زندگي در كشور ۱۴ درصد بوده و ذخيره رياضي قابل توجهي نسبت به ساير ذخاير فني ما نيست، قاعدتا با توجه به برنامه ششم و تدابيري كه انديشيده شده سهم تعهدات و ذخاير بيمه افزايش مي يابد و اين افزايش موجب مي شود تا سهم  و وزن استاندارد خاص بيمه اي در مقايسه با استاندارد هاي عمومي بيشتر شود.

رئيس كل بيمه مركزي گفت: با توجه به وضع و تاثير تعهدات بيمه اي، سهم عمده انطباق گزارشگري مالي در صنعت بيمه بايد با استاندارد خاص بين المللي بيمه اي صورت گيرد كه مسائل تكنيكي و فني زيادي را در مقابل ما قرار مي دهد.

وي در پايان اعلام آمادگي كرد، صنعت بيمه در اولين فرصت و با هماهنگي سازمان هاي بورس، حسابرسي و سنديكا نسبت به تهيه آيين نامه هاي لازم، اصلاح و تصويب نمونه صورت هاي مالي  شركت هاي بيمه و پياده سازي IFRS۱۷ و ساير استانداردهاي مالي بين المللي در  شركت هاي بيمه اقدام خواهد كرد.

از ابتدای سال جاری نحوه پذیرش نمایندگی و کارگزاری رسمی بیمه به منظور تسهیل هر چه بیشتر در فرایند جذب نماینده و کارگزار رسمی بیمه تغییر کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، مهرداد رضایی مدیرکل نظارت بر صلاحیت های حرفه ای هدف از اجرای این تغییرات را تسهیل هر چه بیشتر در فرایند جذب نماینده و کارگزار رسمی بیمه دانست و گفت: در نظام جدید، پژوهشکده بیمه سالانه حداقل 10 آزمون سنجش دانش و اطلاعات بیمه ای (آداب) برگزار می کند.

وی افزود: گواهی نامه قبولی آزمون آداب دو سال اعتبار دارد و متقاضی فعالیت نمایندگی و کار گزاری  می تواند در این مدت به شرط داشتن سایر شرایط مندرج در مقررات نسبت به اخذ پروانه نمایندگی یا کارگزاری رسمی بیمه حسب مورد از شرکت بیمه مورد نظر و بیمه مرکزی اقدام نمایند.

در آخرين گزارش منتشر شده آمده كه حمله سايبري كه به زودي در جهان روي مي دهد به شركت هاي بيمه خسارتي در حدود 2.5 ميليارد دلار  وارد مي كند.

 به  گزارش از  بلومبرگ، حملات سايبري تاكنون خسارت هاي هنگفتي را به شركت هاي بيمه در جهان تحميل كرده اند چرا كه اين حملات به شركت هاي تجاري خسار ت هاي مالي بزرگي وارد كرده است. اما اكنون كارشناسان مي گويند كه حمله بعدي جهاني همه چيز را دستخوش تغيير مي كند.

"جرامه نيومن" رئيس دفتر خلاقيت شركت بيمه "سي اف سي" در گفت و گوي گفت كه اين انتظار وجود دارد كه جهان در ماه آينده شاهد حمله سايبري ديگري باشد كه به شدت بر صنعت بيمه و شركت هاي فعال در اين زمينه تاثير مي گذارد. 

اين كارشناس بر اين باور است كه اين ويروس، تركيبي از بدافزار مخرب "واناكري" و "پتيا" خواهد بود و هزينه اي در حدود 2.5 ميليارد دلار بر شركت هاي بيمه تحميل خواهد كرد؛ يعني رقمي در حدود كل درآمد خالص اين شركت ها از ميزان حق بيمه هاي ثبت شده در يك سال مالي كامل.

او ادامه داد: شايد هكرها اكنون ياد گرفته اند كه از ابزارهاي مخرب بيشتري استفاده كنند تا بدافزار جديد از ويروس "واناكري" كه در ماه مي به كامپيوترهاي سراسر جهان حمله كرد و يا از ويروس "پتيا" كه ماه ژوئن به سيستم هاي شركت هاي اروپاي هجوم برد، مخرب تر باشد.

"وانا كري" یک باج افزار است که سیستم ‌های کامپیوتری را با هدف اخاذی مالی از آنها در قبال بازگرداندن دسترسی کاربران به داده‌ه ا و محتوای سیستم، آلوده می ‌سازد. این باج افزار تمام فایل ‌ها را رمزنگاری و ادعا می‌ کند که تنها راه شکستن قفل آن پرداخت مبلغ مشخص‌ شده است. حمله ويروس "وانا كري" یکی از بزرگ ‌ترین حملات سایبری است که تاکنون ثبت‌ شده و تمام جهان را تحت شعاع خود قرار داده است. 

همچنين هجوم ویروس "پتیا" كه بزرگتر و مخرب تر از بدافزار "واناكري" است،‌ از اوکراین آغاز و نخست شبکه توزیع برق، فرودگاه و بانک ملی این کشور و شرکت های مخابراتی آن از بروز مشکلاتی خبر دادند که پس از آن سریع در سراسر اروپا منتشر شد. بلافاصله شرکت هایی در نروژ، روسیه، دانمارک و فرانسه نیز از بروز مشکلاتی در سیستم های خود خبر دادند.

این ویروس از قربانیان می خواهد تا مبلغی را به عنوان باج به یک حساب ناشناس آنلاین واریز کنند تا فایل هایشان دوباره قابل دسترسی شود. تا به حال آمار دولتی حاکی از آن است که ۱۹ عملیات پرداخت به این حساب ناشناس انجام شده است. رقم کل این پرداخت ها بالغ بر هزاران پوند می شود.

در همين حال در اين گزارش آمده است كه شركت هاي بيمه فعال در زمينه بيمه سايبري تقريبا 100 ميليون دلار از طريق فروش اين قبيل از بيمه نامه ها درآمد داشته اند و شركت "سي اف سي" بيشترين فروش را در بين شركت هاي اروپايي داشته است. 

طبق اين گزارش، بازار جهاني بيمه فضاي سايبر در سال گذشته به رقمي در حدود 3.4 ميليارد دلار رسيده بود و اين انتظار وجود دارد كه ارزش اين بازار تا سال 2020 ميلادي به رقمي بين 8.5 تا 10 ميليارد دلار برسد. "سي اف سي" در گزارش خود آورده است كه ميزان حق بيمه اين شركت از فروش بيمه نامه فضاي سايبر در سال گذشته 60 درصد افزايش داشته است و مديران اين شركت پيش بيني مي كنند كه اين روند در سال جاري و‌ اينده ميلادي نيز ادامه داشته باشد.

هیات وزیران با هدف مراعات حقوق خسارت دیدگان و چگونگی دریافت خسارت با سهولت بیشتر در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه، آیین نامه اجرایی قانون بیمه اجباری خسارات وارده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه را تصویب کرد.

به گزارش ریسک نیوز،به موجب این آیین­ نامه که در جلسه عصر یکشنبه هیات وزیران به ریاست دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور تصویب شد، برای دریافت خسارت بدنی، ذی نفع حق دارد با ارائه اصل یا تصویر برابر اصل مدارک مربوط بطور مستقیم، حسب مورد به بیمه­ گر مربوط یا صندوق مراجعه نماید.

همچنین زیان دیده یا نماینده قانونی وی برای دریافت خسارت مالی حق دارد با ارایه اطلاعات و اصل یا تصویر برابر اصل مدارک مربوط بطور مستقیم به بیمه گر مربوط مراجعه کند.

بیمه­ گر نیز موظف است در ارزیابی خسارت مالی وارد شده به وسیله نقلیه زیان دیده، علاوه بر هزینه­ های جایگزینی قطعات آسیب دیده و اجرت تعمیر وسیله نقلیه، مالیات بر ارزش افزوده و هزینه پرداخت شده برای نجات و یا انتقال وسیله نقلیه خسارت دیده به نزدیک ترین محل مناسب برای تعمیر را در نظر گیرد و نسبت به پرداخت این موارد تا سقف تعهدات مالی مندرج در بیمه­ نامه شخص ثالث اقدام نماید.همچنین سازمان های بیمه گر موظف شدند قبل از نهایی شدن میزان خسارت 50 درصد از خسارت را بلافاصله و حداکثر در مدت 15 روز پرداخت نمایند.

بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران طی اطلاعیه ای از هموطنان خواست مراقب افراد و شرکت هایی که طی اقدامی سودجویانه از عنوان بیمه مرکزی برای فروش محصولات اجباری مانند کارت امداد خودرو، کارت سلامت، کارت دندانپزشکی و .. سوء استفاده می کنند، باشند.


رئیس پلیس راه در این باره توضیح داد: سرعت بايد طبق تابلوهاي راهنمايي و رانندگي باشد، و هنگامی که ازدوربین شماره1 عبور کردید، تا رسیدن به دوربین شماره 2 اگر سریع تر از زمان محاسبه شده باشد ، 20ثانیه بعد پیامکي ارسال مي شود که سرعت شما زیاد بوده است و20ثانیه بعدمبلغ جریمه،شناسه قبض و پرداخت،این پیامک به صاحب پلاک ارسال خواهد شد.

رئیس پلیس راه گفت:علاوه بر فعالسازی 52دوربین فردا، در آینده نیز 100دوربین دیگر نصب خواهد شد.

وی گفت:تخلفات ثبت شده شامل: سرعت،کمربند،موبایل،خوردن،آشامیدن،و حتی سبقت هم میباشد.

 از اول شهریور ماه کلیه خودروهای سبک و سنگین که معاینه فنی معتبر نداشته باشند هر، 24 ساعت مبلغ 50 هزار تومان جریمه خواهند شدکه به این معنا است در ماه به مبلغ یک میلیون پانصد تومان باید جریمه بپردازند.

واین جریمه را سیستم به صورت خودکار برای خودرو ثبت می کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: صنعت گردشگری این جزیره با هدف تعالی و اعتلای هر چه بیشتر و همسان سازی با استاندارهای ملی و بین المللی با شتاب به پیش می رود.


مؤسسه تحقیقاتی اسکریپس Scripps در آمریکا گفته است که پژوهشگران این مؤسسه با تغییراتی در آنتی ‌بیوتیک وانکومایسین Vancomycin داروی جدید ساخته ‌اند که از سه راه مختلف بر باکتری ‌ها اثر می ‌کند و به این ترتیب، مانع از مقاومت آنها در برابر آنتی ‌بیوتیک می شود.


یک جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی به تشریح موانع لیزر چشم برای زایمان طبیعی پرداخت.

به گزارش بهداشت نیوز، یکی از سؤالات بانوان این است که "آیا جراحی لیزر چشم می‌تواند مانعی برای انجام زایمان طبیعی ایجاد کند؟" که در این رابطه دکتر آرین ــ جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی توضیحاتی را ارائه کرد.

وی دراین‌باره عنوان کرد: لیزر چشم مانعی برای زایمان به حساب نمی‌آید ولی اگر فشار ته چشم بالا باشد که به آب سیاه یا گلوکوم معروف است نباید زایمان طبیعی انجام شود و سزارین بی‌خطرتر است.این جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی ادامه داد: در هر حال چون لیزر چشم برای موارد مختلف و با شدت‌های متفاوت انجام می‌شود، بهتر است از چشم‌پزشک خود نظر نهایی دریافت شود.

 

جباری با اعلام اینکه در این طرح ۱۰۰ درصد جرائم معادل حق بیمه یک بیمه نامه کامل (حدود ۲۳۰ هزار تومان) بخشوده می شود افزود: در صدد هستیم حق بیمه این نوع بیمه نامه را نیز کاهش دهیم اما در حال حاضر موتورسواران با روزانه ۵۰۰ الی۷۰۰ تومان می توانند بیمه شخص ثالث را خریداری کنند.


 

 

 

جباری با اعلام اینکه در این طرح ۱۰۰ درصد جرائم معادل حق بیمه یک بیمه نامه کامل (حدود ۲۳۰ هزار تومان) بخشوده می شود افزود: در صدد هستیم حق بیمه این نوع بیمه نامه را نیز کاهش دهیم اما در حال حاضر موتورسواران با روزانه ۵۰۰ الی۷۰۰ تومان می توانند بیمه شخص ثالث را خریداری کنند.

علی جباری همزمان با آغاز اجرای طرح ملی بیمه موتورسیکلت اعلام کرد: در راستای سیاست های دولت تدبیر و امید و به منظور کاهش جمعیت زندانیان حوادث رانندگی، پس از موفقیت اجرای مرحله اول بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث موتورسیکلت در اسفند ماه 95، از ابتدای تیرماه 96 بار دیگر این طرح ملی با مشارکت بیمه مرکزی و شرکت های بیمه اجرایی می گردد.

مدیرعامل صندوق تامین خسارت بدنی کشور افزود: همواره آمار  کشته ها در تصادفات رانندگی و جبران خسارت های آن از           دغدغه های ملی بوده است. موتورسیکلت از خطرناک ترین روش های حمل و نقل در دنیا و کشور است و ریسک استفاده از موتورسیکلت 20 برابر خودرو است و به دلیل آمار زیاد تصادفات آنها یکی از دغدغه ها بود که می توان امیدوار بود با اجرای این طرح بتوانیم این آمار را به میزان قابل توجهی کاهش دهیم.

جباری با اعلام اینکه در این طرح ۱۰۰ درصد جرائم معادل حق بیمه یک بیمه نامه کامل (حدود ۲۳۰ هزار تومان) بخشوده می شود افزود: در صدد هستیم حق بیمه این نوع بیمه نامه را نیز کاهش دهیم اما در حال حاضر موتورسواران با روزانه ۵۰۰ الی۷۰۰ تومان می توانند بیمه شخص ثالث را خریداری کنند.

مدیرعامل صندوق تامین خسارت بدنی در ادامه گفت: در گذشته بخش عمده ای از عدم استقبال مالکان موتورسیکلت از خرید بیمه نامه شخص ثالث به دلیل آن بوده که مجموع مبلغ حق بیمه و جرایمه دیرکرد آن اغلب از ارزش خود موتورسیکلت فراتر بوده است، اجرای طرح بخشودگی جرایم دیرکرد موتورسیکلت های فاقد بیمه نامه انگیزه مناسبی را فراهم آورده است تا مالکان این وسیله     لنگرحادثه ساز و پرخطر در مهلت مقرر یک ماهه اسفند امسال پوشش بیمه ای مناسب را برای ایجاد اطمینان و آرامش برای خود و جامعه فراهم آورند.

جباری ضمن تشکر از همکاری بانک ملی ایران و همراهی آن با صنعت بیمه جهت ارائه تسهیلات برای خرید بیمه نامه موتور سیکلت افزود: شرکت های بیمه تعامل خوبی برای ارائه بیمه موتورسیکلت در طرح ها و شیوه های مختلف از جمله اقساطی دارند و ما امیدوار هستیم با همکاری نظام بانکی نیز بتوانیم به افرادی که امکان خرید بیمه نامه را ندارند نیز کمک نماییم.

مدیرعامل صندوق این طرح را به نفع کلیه ذی نفعان صندوق از مردم تا صنعت بیمه ارزیابی کرده و اظهار داشت: وقتی می گوییم نفع مردم به این نکته توجه داریم داشتن بیمه نامه ، اطمینان و امنیت روانی ایجاد می نماید ، اگر بعلتی حادثه ای رخ داد پوشش بیمه نامه از به زندان رفتن فرد مقصر جلوگیری می کند و به تبع آن آسیب های اجتماعی کاهش می یابد ، از سوی دیگر ضریب نفوذ بیمه افزایش می یابد، افراد راغب می شوند در بیمه خود را تمدید کنند.

5e257ff7 32e9 4243 8bcb 71e572f41a45