با «اشاره» هم در کنار شما هستیم

دسته بندی:

از ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۸، مردم جهان بر سر یادآوری هر ساله این روز برای گرامیداشت «زبان اشاره» هم پیمان شدند تا به «ناشنوایان» بگویند که در کنارشان هستند.

زوز جهانی زبان اشاره

به گزارش روابط عمومی شرکت بیمه آسماری، زبان اشاره (Sign Language) به زبانی گفته می شود که ناشنوایان می توانند به کمک آن با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

روز جهانی زبان اشاره، بخشی از هفته بین المللی ناشنوایان است. اکنون میلیون ها ناشنوا در جهان از فرصت های برابر بی بهره اند، چرا که به جز نزدیکانشان، سایر افراد از درک زبان اشاره عاجزند. زبان اشاره مورد استفاده برای ناشنوایان در مناطق مختلف جهان متفاوت است و جالب تر آن که هنوز یک زبان اشاره مورد وفاق تمام حوزه های فعال در زمینه ناشنوایان وجود ندارد.

کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت استفاده از زبان اشاره را به رسمیت شناخته و ترویج می کند. ناشنوایان از حقوق برابر با دیگران برخوردارند و تنها یک محدودیت جسمی، نباید آنها را از تحقق خواسته هایشان محروم سازد، ما هم می توانیم با فراگیری همه و یا دست کم بخشی از زبان اشاره، در حد توان ارتباط بهتری با آنها برقرار کنیم.

با این حال روشهایی برای کاهش آلام ناشنوایان و کم شنوایان وجود دارد که یکی از آنها گفتاردرمانی است. همچنین شنوایی سنجی، روشی است که کمک می کند کم شنوایان و یا کسانی که به اختلال شنوایی مبتلایند، نسبت به روند درمانی خود اطمینان حاصل کنند، بیمه درمان شرکت بیمه آسماری، اقدامات درمانی افراد کم شنوا یا ناشنوا مانند گفتاردرمانی یا شنوایی سنجی را با رعایت شروط مشخص، تحت پوشش قرار می دهد تا سهم خود در درمان این افراد را ایفا کند. به‌ منظور کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با کارشناسان ما از طریق شماره‌ی ۰۲۱۴۳۴۱۷ در ارتباط باشید.

 

خدمات الکترونیک

پنل بیمه شدگان درمان

پنل بیمه شدگان درمان

مشاهده پوشش‌ها، چاپ بیمه‌نامه، مشاهده پرداخت خسارت‌ها و...

پرتال بیمه شدگان درمان

پرتال بیمه شدگان درمان

دریافت معرفی‌نامه آنلاین و...

استعلام و چاپ بیمه نامه

استعلام و چاپ بیمه نامه

برای استعلام بیمه نامه خود کلیک نمایید....

نظرات کاربران

-- بارگیری کد امنیتی --