صفر تا صد بیمه باربری داخلی، بدون نگرانی به کسب‌وکارتان رونق بدهید

دسته بندی:

بیمه باربری داخلی یک بیمه حمل و نقل داخلی است که کالاهایی که در شهرهای ایران جابه‌جا می‌شوند را تحت پوشش قرار می‌دهد.

بیمه باربری داخلی چیست

حوادث غیر مترقبه قابل پیش‌بینی نیستند. گاهی اوقات در حمل‌ونقل‌های بین جاده‌ای، هوایی یا دریایی اتفاقاتی پیش می‌آید که منجر به از بین رفتن کل کالاهای داخل وسایل نقلیه می‌شود. با از بین رفتن کالاها خسارت‌های جبران‌ناپذیری گریبان تارجران و مالکان این محصولات را می‌گیرد. در چنین شرایطی و برای جبران بخش عظیمی از خسارت‌های ناشی از حوادث بهترین راه استفاده از بیمه باربری است. بیمه باربری انواع مختلفی دارد که یکی از پرکاربردترین آن‌ها بیمه باربری داخلی است. در ادامه این مطلب شرح خواهیم داد که بیمه باربری داخلی چیست و چگونه می‌توان از مزایای آن بهره‌مند شد.

بیمه باربری داخلی چیست؟

یکی از معتبرترین انواع بیمه باربری در شرکت بیمه آسماری، بیمه باربری داخلی است. بیمه باربری داخلی به کالاهایی تعلق می‌گیرد که در مرزهای داخل ایران حمل‌ونقل می‌شوند. همه تاجران و افرادی که به کار حمل اجناس و کالاهای مختلف مشغول هستند از بیمه باربری برای جبران خسارت‌های احتمالی در مسیر حمل‌ونقل استفاده می‌کنند.

معرفی انواع بیمه‌های باربری داخلی،‌ همه چیز به نفع بیمه‌گذار است

بیمه باربری داخلی ۲ نوع دارد که بیمه نامه ساده و بیمه نامه قراردادی نام دارند. در بیمه نامه ساده ارزش کالاهایی که در حال حمل هستند مشخص می‌شود. در صورت بروز هر اتفاق یا حادثه‌ای کارشناس بیمه با محاسبه میزان خسارت، هزینه‌های تحت پوشش بیمه باربری را به بیمه‌گذار پرداخت می‌کند.

در بیمه نامه قراردادی، یک قرارداد یکساله بین بیمه‌گر و بیمه‌گذار منعقد می‌شود. بیمه‌گذار در این قرارداد کل کالاهایی که قرار است در این مدت حمل شود را بیمه می‌کند. یکی از شرایط بیمه باربری داخلی قراردادی اغلب مواقع به‌صورت سالانه تنظیم می‌شود، بیمه‌گذار متعهد است که در هر بار مشخصات کامل مرسوله را به همراه تاریخ حمل به بیمه‌گر اطلاع دهد.

نرخ حق بیمه باربری داخلی

پوشش‌های بیمه باربری داخلی شامل چه مواردی می‌شود؟

پوشش‌های بیمه باربری داخلی نیز از دو نوع تشکیل شده است. هر بیمه‌گذاری می‌تواند مرسوله‌های خود را تحت پوشش بیمه بیمه تمام خطر یا خطر محدود قرار دهد. در بیمه باربری نوع خطر محدود خطر محدود اتفاقاتی نظیر وقوع حادثه برای وسایل نقلیه، آتش‌سوزی، سقوط کالاها از روی وسایل نقلیه، تصادف، بروز مشکلات در زمان بارگیری یا تخلیه ، برخورد با اجسام متحرک یا از بین رفتن کل کالاها تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

حوادث غیر مترقبه منحصر به حمل‌ونقل‌های بین جاده‌ای نیست. گاهی اوقات در تصادف‌های بین شهری یا حتی داخل شهری خودروها دچار آسیب‌هایی می‌شوند که برطرف کردن آن‌ مشمول هزینه‌های هنگفتی می‌شود. برای کاهش هزینه‌های تعمیرات خودرو به دلیل تصادفات بهترین راه استفاده از بیمه بدنه است. با پرداخت حق بیمه خودروی شما تا یکسال تحت پوشش بیمه بدنه قرار می‌گیرد و حتی برای اتفاق‌هایی مانند سرقت نیز دیگر نگران خسارت‌های مالی نخواهید بود.

معرفی راههای استعلام بیمه باربری

نرخ حق بیمه باربری داخلی چقدر است؟

محاسبه نرخ بیمه باربری داخلی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. نوع کالا، خصوصیات کالا، فاصله بین مبدا و مقصد، نوع وسیله حامل کالاها، شرایط حمل کالا، مسیر عبور وسیله نقلیه، سقف تعهدات و تعداد پوشش‌های شرکت بیمه‌گر از عواملی هستند که در تعیین نرخ حق بیمه باربری دخالت مستقیم دارند.

برای دریافت خسارت با بیمه‌نامه باربری داخلی چه مدارکی مورد نیاز است؟

با وقوع هر حادثه‌ای بیمه‌گذار باید در سریع‌ترین زمان ممکن بروز حادثه را به بیمه‌گر اطلاع دهد. کارشناس شرکت‌ بیمه با بررسی علت حادثه و بررسی موارد درج شده در بیمه نامه برای پرداخت خسارت بیمه‌گذار اقدام می‌کنند. در مقابل هم فرد خسارت دیده یا همان بیمه‌گذار باید نسبت به ارائه مدارک ذیل اقدام کند:

 • بیمه نامه و الحاقیه‌های صادر شده از طرف شرکت بیمه
 • فرم‌های بازدید اولیه (در صورت نیاز به بازدید)
 • بارنامه اصلی
 • فاکتورهای خرید
 • گزارش بازدید و چگونگی علت حادثه که توسط نیروی انتظامی تنظیم شده
 • ارائه سند یا هر مدرکی برای تعیین میزان خسارت

گاهی اوقات کارشناسان بیمه برای تعیین میزان خسارت باید از محل وقوع حادثه بازدید کنند. در برخی مواقع کارشناسان خسارات وارد شده را به دلایل مختلف خارج از پوشش‌های بیمه تشخیص می‌دهند و پرونده مختومه اعلام می‌شود.

بیمه باربری بهترین بیمه حمل و نقل داخلی

چند نکته مهم و اساسی درباره بیمه باربری داخلی که باید بدانید

برای تهیه بیمه باربری داخلی باید نسبت به برخی از نکات مهم آگاهی داشته باشید. مهم‌ترین نکات بیمه باربری به شرح زیر هستند:

 • در بیمه باربری داخلی می‌توانید با پرداخت هزینه اضافه اتفاق‌های مختلفی از جمله خطرات در بارگیری یا تخلیه و سرقت کلی مرسولات را بیمه کنید.
 • برخورد با اجسام سنگین که ثابت یا متحرک هستند یا پرتاب شدن کالا به بیرون از وسیله نقلیه که باعث خسارت‌های گوناگونی شود تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.
 • به‌یاد داشته باشید کالاهایی که به دلیل داشتن کفی غیر استاندارد وسایل نقلیه دچار آسیب شده‌اند مشمول پوشش‌های بیمه نمی‌شوند.
 • حمل و نقل دام زنده در طول مدت حمل تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد. البته اتفاق‌هایی مانند مرگ حیوانات به دلیل کمبود آب، علوفه یا مشکلاتی مانند تنگ بودن فضای وسیله حامل تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد.
 • کالاهایی که توسط ماشین‌های یخچال‌دار حمل می‌شوند و به دلیل خرابی یا از کار افتادن یخچال فاسد شوند تا ۲۴ ساعت تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.
شرایط بیمه باربری داخلی چیست

با بیمه آسماری کالاهای خود را در سراسر جهان بیمه کنید

در این مقاله اطلاعات کاملی درباره بیمه باربری داخلی در اختیار شما قرار دادیم. اگر شما هم یکی از تاجرین یا حاملین کلاهای ارزشمند هستید باید نسبت به دریافت بیمه باربری اقدام کنید. در نظر داشته باشید هیچ حادثه‌ای از پیش خبر نمی‌کند و باید قبل از وقوع حادثه راهکار مناسبی را پیدا کرده باشید.

شرکت بیمه آسماری یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های بیمه در ایران بوده و آماده همکاری با موسسات حمل‌ونقل و ترانزیت است. با استفاده از بیمه باربری شرکت آسماری می‌توانید بدون هرگونه نگرانی پای در جاده‌های بی پایان بگذارید. قیمت مناسب، تنوع طرح‌ها و تعداد بالای پوشش‌های بیمه‌ای از مزایای خرید بیمه از آسماری است. برای کسب اطلاعات بیشتر همین حالا با شماره تلفن ۴۳۴۱۷-۰۲۱ تماس بگیرید و جان و مال خودتان در برابر آسیب‌ها محافظت کنید.

خدمات الکترونیک

استعلام و چاپ بیمه نامه

استعلام و چاپ بیمه نامه

برای استعلام بیمه نامه خود کلیک نمایید....

بیمه باربری

بیمه باربری

بیمه باربری آسماری خطرات و ریسک هایی که انواع بارهای...

استعلام صحت بیمه نامه

استعلام صحت بیمه نامه

‌‌‌‌‌جهت استعلام صحت بیمه نامه کلیک نمایید....

نظرات کاربران

-- بارگیری کد امنیتی --