آیا بیمه تکمیلی شامل جراحی زیبایی می‌شود؟

دسته بندی:

آیا استفاده از بیمه تکمیلی برای جراحی‌های زیبایی مانند جراحی بینی امکان پذیر است؟ این موضوع یکی از مهم‌ترین سوالاتی است که بسیاری از افراد با آن رو به رو می‌شوند. بیمه‌های تکمیلی به طور کلی پوشش‌های گسترده‌تری از بیمه درمان پایه دارند. به همین دلیل شاید تصور شود که این بیمه نامه‌ها مواردی مانند […]

بیمه تکمیلی جراحی زیبایی

آیا استفاده از بیمه تکمیلی برای جراحی‌های زیبایی مانند جراحی بینی امکان پذیر است؟ این موضوع یکی از مهم‌ترین سوالاتی است که بسیاری از افراد با آن رو به رو می‌شوند. بیمه‌های تکمیلی به طور کلی پوشش‌های گسترده‌تری از بیمه درمان پایه دارند. به همین دلیل شاید تصور شود که این بیمه نامه‌ها مواردی مانند جراحی زیبایی را نیز پوشش دهند. ما در این مقاله سعی می‌کنیم به این سؤال پرتکرار پاسخ دهیم و مواردی از جراحی‌های زیبایی که ممکن است به نوعی تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار داشته باشند را بررسی می‌کنیم.

بیمه درمان تکمیلی چیست؟

برای پاسخ دادن به این سؤال که آیا بیمه تکمیلی شامل جراحی زیبایی می‌شود؟ بهتر است ابتدا با این نوع بیمه نامه بیشتر آشنا شویم. بیمه درمان تکمیلی همانطور که از نام آن پیداست، بیمه نامه‌ای است که با ارائه پوشش‌های اضافه بر بیمه درمان پایه (مانند بیمه خدمات درمانی و تأمین اجتماعی)، خدمات تحت پوشش بیمه را گسترش می‌دهد و تکمیل می‌کند. بسیاری از مواردی که تحت پوشش بیمه پایه قرار نمی‌گیرند، جزو پوشش‌های اصلی بیمه درمان تکمیلی هستند.

بیمه آسماری به عنوان تخصصی‌ترین شرکت بیمه ایران در حوزه ارائه خدمات بیمه درمان تکمیلی بالاترین سقف پرداختی تعهدات با هزینه‌ای مقرون به صرفه را در اختیار خانواده‌های ایرانی قرار می‌دهد. با اینکه پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی گسترده‌تر از بیمه درمان پایه هستند، اما همه خدمات درمانی مانند جراحی های زیبایی را پوشش نمی‌دهند. در ادامه با موارد تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی بیشتر آشنا می‌شویم.

بیمه درمان تکمیلی و جراحی زیبایی

چه مواردی تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی قرار می‌گیرد؟

به طور کلی خدماتی مانند بستری و جراحی عمومی، جراحی‌های تخصصی، زایمان، نازایی، پاراکلینیکی، رفع عیوب انکساری دو چشم، آمبولانس، سمعک، ویزیت و دارو از جمله مهم‌ترین خدمات تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی هستند. موارد تحت پوشش در بیمه نامه شرکت‌های بیمه‌ای مختلف کمابیش یکسان است اما بیمه آسماری با پشتوانه بیمه کمک رسان ایران SOS بالاترین سقف تعهدات بیمه‌ای را در اختیار هم وطنان قرار می‌دهد. شما می‌توانید با مراجعه به صفحه بیمه درمان تکمیلی اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

بیمه تکمیلی و پوشش هزینه‌های جراحی زیبایی

با نگاهی به لیست خدمات تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی نامی از عمل‌های جراحی زیبایی مانند بیمه درمان تکمیلی جراحی زیبایی بینی دیده نمی‌شود. اما آیا این موضوع به معنای عدم پوشش خدمات بیمه جراحی زیبایی است؟ به طور کلی هیچکدام از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات بیمه درمان تکمیلی، هزینه‌های جراحی زیبایی را به صورت مستقیم تحت پوشش قرار نمی‌دهند. اما در موارد مختلف می‌توان هزینه‌های جانبی جراحی زیبایی را تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار داد.

بیمه تکمیلی جراحی زیبایی بینی

استفاده از خدمات بیمه درمان تکمیلی در جراحی زیبایی بینی

جراحی بینی یکی از پرکاربردترین جراحی‌های زیبایی است که به صورت مستقیم تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی قرار ندارد. با این حال هزینه‌های عمل جراحی بینی در صورت نیاز به اصلاح عملکرد تحت پوشش بیمه قرار خواهد گرفت. در این موارد با تشخیص پزشک و در صورتی که جراحی برای رفع مشکلات تنفسی بیمار الزامی باشد می‌توان از خدمات بیمه‌ای استفاده کرد:

  • تنگ شدن دهلیزی بینی: ایجاد مشکل در تنفس با رشد دیوارها های داخلی بینی
  • مخروط داخلی بزرگ در بینی: بزرگ شدن مخروط‌ها و ایجاد اختلال در عمکرد تنفسی فرد
  • شکتسته شدن استخوان بینی: شکستی بینی و منحرف شدن جداره جدا کننده بینی که باعث بروز اشکال در تنفس فرد می‌شود.
پوشش هزینه جراحی زیبایی

پرداخت هزینه‌های جراحی زیبایی بینی توسط بیمه

اگر بتوانید به شرکت بیمه ثابت کنید که جراحی بینی با هدف زیبایی انجام نمی‌گیرد می‌توانید از خدمات بیمه تکمیلی خود استفاده کنید. این موضوع به تشخیص پزشک و تأیید کارشناسان بیمه بستگی دارد. با اینکه در مواردتحت پوشش بیمه درمان تکمیلی خانواده آسماری نامی از جراحی‌های زیبایی دیده نمی‌شود اما در صورت تأیید پزشک و برای جراحی‌های ضروری غیر زیبایی بینی می‌توان از پوشش ۳۰ درصد هزینه‌های سی تی اسکن و دستور پزشک توسط بیمه آسماری بهره مند شوید. علاوه بر این در مواردی ممکن است بخش دیگری از هزینه‌های پاراکلینیکی مانند هزینه آزمایش خون نیز تحت پوشش قرار بگیرند. شما با تماس با شماره تلفن ۰۲۱۴۳۴۱۷ می‌توانید اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

بیمه آسماری ارائه دهنده خدمات تخصصی بیمه درمان تکمیلی

در این مقاله به سؤال آیا بیمه تکمیلی شامل جراحی زیبایی می‌شود پاسخ دادیم. جراحی‌های زیبایی به صورت مستقیم تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی قرار ندارند ولی در موارد خاص می‌توان به صورت غیر مستقیم از پوشش‌های جانبی برخوردار شد. برخورداری از این پوشش‌ها به تشخیص پزشک و کارشناسان بیمه‌ای بستگی دارد. بیمه آسماری ارائه دهنده خدمات تخصصی بیمه درمان تکمیلی با بالاترین سقف تعهدات در ایران است. اگر به دنبال یک بیمه تکمیلی با پوشش کامل هستید که در مواردی مانند جراحی بینی هزینه‌های جانبی جراحی را تحت پوشش قرار دهد می‌توانید درخواست مشاوره خود را در سایت آسماری ثبت کنید. همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس می‌گیرند و اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار خواهند داد. شما می‌توانید نظرات خود در رابطه با بیمه تکمیلی و هزینه‌های جراحی زیبایی با ما به اشتراک بگذارید.

خدمات الکترونیک

بیمه درمان تکمیلی خانواده

بیمه درمان تکمیلی خانواده

بیمه تکمیلی خانواده یا بیمه درمان تکمیلی خانواده با کاهش...

بیمه درمان تکمیلی

بیمه درمان تکمیلی

بیمه درمانی یکی از ضروری‌ترین و مهم‌ترین بیمه‌هایی است که...

بیمه درمان تکمیلی شرکتی

بیمه درمان تکمیلی شرکتی

بیمه درمان تکمیلی شرکتی یکی از خدمات ویژه بیمه آسماری است که...

نظرات کاربران

-- بارگیری کد امنیتی --