چگونه خود را بیمه تکمیلی کنیم؟

دسته بندی:

چگونه بیمه تکمیلی شویم؟ بهترین بیمه تکمیلی را از کجا تهیه کنیم؟ این سؤالات از جمله مهم‌ترین موضوعاتی هستند که بسیاری از افرادی که به دنبال خدمات درمانی مناسب هستند با آن رو به رو می‌شوند. دلیل اهمیت این موضوع نیز این است که سالانه هزینه‌های درمانی به شکل قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند؛ اما […]

راهنمای بیمه تکمیلی، چگونه خود را بیمه تکمیلی کنیم

چگونه بیمه تکمیلی شویم؟ بهترین بیمه تکمیلی را از کجا تهیه کنیم؟ این سؤالات از جمله مهم‌ترین موضوعاتی هستند که بسیاری از افرادی که به دنبال خدمات درمانی مناسب هستند با آن رو به رو می‌شوند. دلیل اهمیت این موضوع نیز این است که سالانه هزینه‌های درمانی به شکل قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند؛ اما بیمه‌های پایه مانند بیمه تأمین اجتماعی، بیمه سلامت و بیمه خدمات درمانی نمی‌توانند همه هزینه‌ها و خسارت‌های کاربردی را پوشش دهند. از طرفی بخش زیادی از مراکز درمانی با بیمه‌های پایه قرار داد ندارند و این موضوع باعث می‌شود تا خانواده‌ها هزینه‌های سنگینی را برای خدمات درمانی پرداخت کنند. به همین دلیل است که بسیاری از افراد دور اندیش از همین حالا به فکر این هستند که چگونه خود را بیمه تکمیلی کنند. به همین بهانه قصد داریم یک راهنمای کوتاه اما کامل را از نحوه خرید بیمه تکمیلی خدمت شما ارائه کنیم. با بیمه آسماری تا پایان این مطلب همراه باشید.

بیمه تکمیلی چیست؟

قبل از اینکه به سؤال چگونه خود را بیمه تکمیلی کنیم پاسخ دهیم، می‌خواهیم نگاهی به دلایل استفاده از بیمه تکمیلی و اهمیت آن داشته باشیم. بیمه تکمیلی همانطور که از نام آن پیداست، در آنجایی که خدمات بیمه پایه کافی و کامل نیست، با ارائه پوشش‌های گسترده‌تر، خدمات درمانی کامل‌تری را در اختیار شما و خانوادتان قرار می‌دهد. این بیمه نامه علاوه بر گسترده‌تر بودن خدمات تحت پوشش نسبت به بیمه پایه، دارای سقف پرداخت خسارت بیشتری نیز هست. از طرفی خدمات ویژه‌ای در بیمه تکمیلی مانند طرح بیمه تکمیلی خانواده بیمه آسماری و ارائه بیمه کرونا وجود دارد که در بیمه پایه دیده نمی‌شود. بنابراین بیمه تکمیلی را باید کامل کننده و رفع کننده نقاط ضعف بیمه پایه بدانیم.

خدمات بیمه کرونا، یکی از دلایل اصلی خرید بیمه تکمیلی آسماری

چرا باید خود را بیمه تکمیلی کنیم؟

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می‌شود به این فکر باشیم که چگونه خود را بیمه تکمیلی کنیم. بیمه تکمیلی نسبت به بیمه پایه سقف پرداختی بیشتر دارد. به این ترتیب در زمان ابتلا به بیماری‌ها یا نیاز به خدمات درمانی می‌توانید سهم بیشتری از هزینه‌ها را از طریق بیمه تکمیلی خود پرداخت کنید. این موضوع به اقتصاد خانواده کمک خواهد کرد. از طرفی بسیاری از خدمات درمانی تحت پوشش بیمه پایه نیست یا این پوشش‌ها بسیار ضعیف هستند. تا جایی که عملاً باری از روی دوش بیمه گذاران بر نمی‌دارند.

با تهیه بیمه تکمیلی می‌توانیم مطمئن شویم برای بسیاری از جراحی‌های عمومی، اختصاصی، هزینه‌های بستری، خدمات پاراکلینیکی، دندان پزشکی، فیزیوتراپی، چشم پزشکی، سمعک و عینک، آمبولانس داخل شهری و خارجی شهری و … تحت پوشش بیمه قرار خواهیم گرفت. بیمه تکمیلی به جزو مواردی که مربوط به زیبایی می‌شود مانند ایمپلنت دندان یا عمل زیبایی با بینی با بیمه تکمیلی پوشش‌های بسیار کاربردی را ارائه می‌کند. در نهایت اگر با یک شرکت بیمه‌ای معتبر مانند بیمه آسماری استفاده کنید، می‌توانید از خدمات هزاران مرکز پزشکی بهره مند شوید و محدود به مراکز درمانی طرف قرار داد بیمه پایه همچون تأمین اجتماعی نباشید.

مزایای بیمه درمان تکمیلی نسبت به بیمه پایه

اگر به طور خلاصه بخواهیم با توجه مطالبی که تا اینجا اشاره کردیم، مزایای بیمه درمان تکمیلی را نسبت به بیمه پایه بر شماریم باید به موارد زیر اشاره کنیم:

  • پوشش گسترده‌تر خدمات درمانی در مقایسه با بیمه پایه
  • سقف پوشش خسارات بالاتر
  • همکاری با مراکز قرار داد بسیار بیشتر
  • ارائه خدمات ویژه مانند بیمه کرونا و بیمه تکمیلی بیماران خاص
چگونه بیمه تکمیلی شویم؟ بهترین بیمه شرکتی برای کسب و کارها

چگونه بیمه تکمیلی شویم؟

تا اینجا با اینکه بیمه تکمیلی چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم آشنا شدیم. حالا نوبت به سؤال اصلی می‌رسد. چگونه بیمه تکمیلی شویم؟ روش‌های مختلفی برای خرید بیمه تکمیلی وجود دارد و انواع مختلفی از بیمه تکمیلی در دسترس هستند که شما می‌توانید با توجه به نیاز خود و شرایط بیمه نامه، بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. سپس با ارائه مدارک به شرکت بیمه‌ای که انتخاب کرده‌اید و می‌توانید بیمه تکمیلی شوید. این مراحل را قدم به قدم بررسی می‌کنم.

انواع بیمه تکمیلی، کدام بیمه درمان تکمیلی بهتر است؟

به طور کلی بیمه تکمیلی به سه دسته بیمه انفرادی، بیمه گروهی و بیمه خانواده تقسیم می‌شود. بسیاری از شرکت‌های بیمه‌ای، هر سه گزینه را در لیست خدمات خود دارند.

بیمه انفرادی

بیمه تکمیلی انفرادی، تنها خود فرد را تحت پوشش قرار می هد. در اکثر شرکت‌های بیمه‌ای برای بیمه انفرادی باید ابتدا بیمه پایه داشته باشید. حق بیمه انفرادی معمولاً از انواع دیگر بیمه تکمیلی بیشتر است ولی پوشش مشابهی را در اکثر موارد در اختیار بیمه گذار قرار می‌دهد.

 

بیمه تکمیلی خانواده، بیمه درمانی مناسب خانواده ها

بیمه تکمیلی خانواده

دسته دیگری از بیمه تکمیلی، بیمه تکمیلی خانواده است که در آن افرادی یک خانواده تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می‌گیرند. بیمه تکمیلی خانواده در بیمه آسماری نیاز به بیمه پایه ندارد و در غالب دو طرح یکتا و برنا ارائه می‌شود. از ویژگی‌های مهم طرح بیمه خانواده آسماری ارائه خدمات بیمه کرونا در کنار بیمه تکمیلی خانواده است که آن را به یک طرح ایده آل تبدیل می‌کند. به پشتوانه کمک رسان ایران SOS، بیمه آسماری تنها شرکتی است که شرایط استفاده از خدمات درمانی کمک رسان ایران را در قالب بیمه تکمیلی خانواده فراهم کرده است.

بیمه تکمیلی گروهی یا شرکتی

بیمه درمان تکمیلی شرکتی مناسب شرکت‌هایی است که می‌خواهند در کنار بیمه پایه، از پوشش و سقف خدمات درمانی بیشتری بهره مند شوند. حق بیمه مناسب، امکان پرداخت اقساطی، ارائه خدمات به شرکت‌هایی با حداقل ۱۵ نفر (به جای ۵۰ نفر در سایر شرکت‌های بیمه‌ای) از ویژگی‌های بیمه تکمیلی گروهی آسماری است. اگر کارفرما یا صاحب کسب و کاری هستید می‌توانید و خود و کارگرانتان را تحت پوشش بیمه تکمیلی گروهی آسماری قرار دهید.

 

چگونه خود را بیمه تکمیلی کنیم؟ بیمه آسماری بهترین بیمه تکمیلی

راهنمای انتخاب بهترین بیمه تکمیلی

بعد از این که با توجه به شرایط خود یکی از انواع بیمه تکمیلی را انتخاب کردید، نوبت به انتخاب بهترین شرکت ارائه دهنده خدمات بیمه تکمیلی می‌رسد. شرکت‌های بیمه‌ای زیادی در ایران اقدام به ارائه این خدمات می‌کنند اما هیچ یک مزایای و ویژگی‌های منحصر به فرد بیمه تکمیلی آسماری را ندارند. اگر قصد تهیه بیمه تکمیلی خانواده را داشته باشید، بیمه تکمیلی آسماری تنها بیمه‌ای است که نیاز به بیمه گر پایه ندارد و در کنار بیمه تکمیلی خانواده امکان استفاده از بیمه کرونا را نیز فراهم می‌کند.

از طرفی دیگر در بیمه شرکتی آسماری این امکان وجود دارد تا شرکت‌های کوچک، تازه تأسیس یا استارتاپ ها که تعداد نفرات آن‌ها حداقل به ۱۵ نفر می‌رسد نیز از خدمات بیمه تکمیلی بهره مند شوند. در حالی که شرکت‌های دیگر این محدودیت را برای حداقل ۵۰ نفر در نظر گرفته‌اند. به همه این موارد، دسترسی به خدمات بیش از ۳۰۰۰ مرکز درمانی طرف قرار داد با کمک رسان ایران SOS، امکان خرید اقساطی بیمه و خدمات منحصر به فرد دیگر را اضافه کنید تا متوجه شوید که چرا بیمه آسماری را بهترین بیمه تکمیلی ایران به شمار می‌آورند.

مدارک مورد نیاز برای تهیه بیمه درمان تکمیلی

برای تهیه هرکدام از انواع بیمه درمان تکمیلی خانواده و شرکتی مدارک متفاوتی مورد نیاز است. مدارک مورد نیاز بیمه درمان تکمیلی خانواده شامل موارد زیر می‌شود:

  • تکمیل فرم‌ پیشنهاد بیمه‌درمان ‌تکمیلی ‌آسماری
  • کپی‌ تمامی صفحات شناسنامه سرپرست خانواده
  • کپی‌کارت ملی اعضای خانواده
  • ارائه‌گواهی اشتغال به کار فرزندان مجرد بالای ۲۵ سال که مایل به تهیه این بیمه‌نامه به همراه خانواده خود نیستند.      

در بیمه تکمیلی شرکتی، ارائه مدراک کمی متفاوت بود خواهد بود که معمولاً فرآیند آن توسط واحد حسابداری شرکت انجام می‌گیرد. با مراجعه به صفحه بیمه درمان تکمیلی شرکتی آسماری می‌توانید اطلاعات بیشتری در این مورد به دست آورید.

شرایط و دوره انتظار بیمه تکمیلی چیست؟

استفاده از بیمه تکمیلی نیازمند رعایت شرایط خاصی است برای مثال ممکن است محدودیت سنی برای استفاده از خدمات بیمه‌ای در نظر گرفته شود یا افراد بعد از سن مشخصی مبلغ بیشتری را نسبت به افراد عادی پرداخت کنند. از طرفی بیمه تکمیلی دارای دوره انتظار است. برای مثال دوره انتظار بیمه زایمان که یکی از پوشش‌های بیمه تکمیلی است ۹ ماه در نظر گرفته شده است. در بیمه تکمیلی خانواده برای استفاده از خدمات بستری، جراحی و دندانپزشکی نیز باید ۳ ماه دوره انتظار را پشت سر گذاشته باشید. در مقاله دوره انتظار بیمه تکمیلی به طور کامل در این مورد صحبت کرده‌ایم.

آسماری بهترین بیمه تکمیلی ایران

در این مقاله سعی کردیم به سؤال چگونه خود را بیمه تکمیلی کنیم و چگونه بیمه تکمیلی شویم پاسخ دهیم. بیمه تکمیلی انواع مختلفی دارد که هر یک از آن‌ها ممکن است شرایط متفاوتی داشته باشند. برای خرید بیمه تکمیلی مناسب خود باید دقت زیادی داشته باشید و مزایا و معایب انواع بیمه‌ها و شرکت‌های ارائه دهنده خدمات بیمه تکمیلی را بررسی کنید. با این حال اگر به دنبال خرید بهترین بیمه تکمیلی ایران هستید، شرکت بیمه آسماری می‌تواند گزینه ایده آلی برای شما باشد. شما می‌توانید برای اینکه بیشتری با مزایای بیمه تکمیلی آسماری و نحوه خرید اقساطی آن آشنا شوید همین حالا با شماره ۰۲۱۴۳۴۱۷ تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

خدمات الکترونیک

استعلام و چاپ بیمه نامه

استعلام و چاپ بیمه نامه

برای استعلام بیمه نامه خود فرم زیر را پر...

استعلام قیمت بیمه شخص ثالث

استعلام قیمت بیمه شخص ثالث

برای استعلام قیمت بیمه نامه شخص ثالث فرم زیر را پر...

پرتال بیمه شدگان درمان

پرتال بیمه شدگان درمان

جهت ورود به پرتال کلیک...

نظرات کاربران

-- بارگیری کد امنیتی --