صفر تا صد بیمه تکمیلی هنرمندان

دسته بندی:

هنرمندانی که به صورت مستمر به انجام فعالیت‌های حرفه‌ای مشغول هستند، می‌توانند تحت پوشش بیمه تکمیلی هنرمندان قرار گیرند. برای استفاده از خدمات این بیمه، لازم است که ابتدا به عضویت صندوق اعتباری هنر درآیند.

آشنایی صفر تا صد با بیمه تکمیلی هنرمندان

در این مقاله، به شما توضیح خواهیم داد که بیمه تکمیلی هنرمندان چیست و چه شرایطی برای دریافت آن لازم است. همچنین، شما با مراحل عضویت در صندوق اعتباری هنر و نحوه ثبت‌نام بیمه تکمیلی هنرمندان آشنا خواهید شد. پس مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

بیمه تکمیلی هنرمندان چیست؛ پوشش هزینه‌‌های درمانی برای فعالین هنر

برخی از خدمات درمانی مانند جراحی،‌ زایمان، خدمات ناباروری و پاراکلینیکی هزینه‌های بسیار بالایی دارند؛ اما با دریافت بیمه تکمیلی انفرادی می‌توان بخش قابل‌توجهی از این هزینه‌ها را پوشش داد. نقش بیمه تکمیلی هنرمندان دقیقا به همین ترتیب است. هر فردی که در حوزه هنری مانند نویسندگی، بازیگری و روزنامه‌نگاری فعالیت می‌کند امکان دریافت بیمه تکمیلی هنرمندان را دارد. در این بیمه، هزینه‌های درمانی تا سقف توافق‌شده پوشش داده می‌شوند.

پوشش هزینه‌های درمانی جامعه هنرمندان با بیمه تکمیلی هنرمندان

شرایط عمومی و مدارک مورد‌نیاز برای دریافت بیمه تکمیلی هنرمندان

هنرمندانی که متقاضی دریافت بیمه تکمیلی هستند باید یک سری شرایط و مدارک کلی را داشته باشند. این موارد شامل ارائه معرفی‌نامه از سوی معاونت‌های تخصصی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها، تکمیل فرم عضویت، پرداخت حق عضویت و انجام اقدامات لازم برای تهیه بیمه پایه می‌شود.

آشنایی با مراحل ثبت‌نام بیمه تکمیلی هنرمندان

برای ثبت‌نام بیمه تکمیلی هنرمندان ابتدا باید عضویت صندوق اعتباری هنر را دریافت کنید. بعد از سپری شدن کارهای عضویت می‌توانید اقدامات لازم برای تهیه بیمه پایه را انجام داده و ثبت‌نام بیمه تکمیلی هنرمندان را تکمیل کنید. برای متقاضیانی که می‌خواهند بدون تهیه بیمه پایه از خدمات بیمه تکمیلی برخوردار شوند ما تهیه بیمه درمان خانواده را پیشنهاد می‌کنیم. در ادامه نحوه عضویت در صندوق اعتباری هنر و انجام اقدامات لازم برای تهیه بیمه پایه را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

شرایط و مراحل عضویت در صندوق اعتباری هنر

کلیه هنرمندان امکان این را دارند که به عضویت صندوق اعتباری هنر در بیایند. فعالیت حرفه‌ای مستمر مهم‌ترین شرط برای عضویت در این صندوق است. در صورت داشتن این شرط می‌توانید با ارائه معرفی‌نامه معاونت‌های تخصصی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها، تکمیل فرم و پرداخت حق عضویت، عضو صندوق اعتباری هنر شوید.

برای تکمیل فرم عضویت باید اطلاعات درخواستی در فرم به‌طور‌دقیق پر شود. همچنین مدارک شناسایی مانند شناسنامه، کارت ملی و معرفی‌نامه را باید در سایت بارگذاری کنید. بعد از سپری کردن مراحل ثبت‌نام و پرداخت هزینه بیمه تکمیلی برای متقاضی یک کد عضویت ۸ رقمی ارسال و ثبت‌نام کامل می‌شود.

عضویت در صندوق اعتباری هنر برای دریافت بیمه هنرمندان

شرایط و نحوه تهیه بیمه پایه تامین اجتماعی برای هنرمندان

برای دریافت بیمه تکمیلی هنرمندان مهم است که تحت پوشش یک بیمه درمان پایه باشید. بیمه تامین اجتماعی مسئولیت ارائه خدمات بیمه به هنرمندان را بر‌عهده دارد. این بیمه در دسته بیمه صاحب حرف و مشاغل آزاد تامین اجتماعی قرار می‌گیرد. با پرداخت حق بیمه مشاغل آزاد به این سازمان تحت پوشش بیمه درمانی پایه قرار می‌گیرید. پرداخت ۱۰ درصد از حق بیمه ماهانه اعضا توسط وزارت فرهنگ و ارشاد انجام می‌شود.

برای دریافت بیمه پایه تامین اجتماعی، هنرمندان باید ابتدا در صندوق اعتباری هنر عضو شده باشند. حداقل و حداکثر شرط سنی برای دریافت این بیمه نیز ۱۸ و ۵۰ سال است. این شرط سنی برای مردان و زنان به‌صورت یکسان اعمال می‌شود. اگر سن متقاضی بیشتر از ۵۰ سال باشد پذیرش درخواست او به سابقه پرداخت حق بیمه مشروط خواهد شد. برای افرادی که حداقل ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی دارند محدودیت سنی اعمال نمی‌شود.

بررسی مراحل ثبت‌نام برای دریافت بیمه تکمیلی هنرمندان

بعد از عضویت در صندوق اعتباری هنر و دریافت بیمه پایه می‌توانید کار ثبت‌نام بیمه تکمیلی هنرمندان را انجام دهید. برای انجام این کار باید با مراحل ثبت‌نام آشنا باشید. در ادامه به مراحل گام‌به‌گام ثبت‌نام بیمه تکمیلی هنرمندان اشاره می‌کنیم:

  • ورود به پروفایل شخصی در صندوق اعتباری هنر
  • انتخاب طرح بیمه تکمیلی
  • مطالعه جدول‌ها، قوانین و شرایط ثبت‌نام
  • واریز سهم بیمه نفر اصلی و افراد تحت تکفل

بعد از انجام این مراحل می‌توانید از خدمات بیمه تکمیلی هنرمندان استفاده کنید. توجه داشته باشید که مدت اعتبار این بیمه یک ساله است. در این مدت شما امکان تغییر طرح انتخابی را نخواهید داشت؛ بنابراین توصیه می‌کنیم قبل از تکمیل مراحل ثبت‌نام شرایط هر طرح را برای انتخاب به دقت مطالعه کنید.

بررسی مراحل ثبت‌نام بیمه تکمیلی هنرمندان

بیمه تکمیلی انفرادی آسماری؛ پوشش مناسب برای جبران هزینه‌های درمانی هنرمندان

در این مقاله با بیمه تکمیلی هنرمندان آشنا شدیم. همچنین به این سوالات پاسخ دادیم که برای تهیه این بیمه باید چه مراحلی را طی کنید و سقف تعهدات بیمه تکمیلی هنرمندان در طرح‌های مختلف چقدر است؟ هنرمندانی که فعالیت مستمر حرفه‌ای دارند با عضویت در صندوق اعتباری هنر می‌توانند نسبت به دریافت بیمه تکمیلی هنرمندان اقدام کنند. با دریافت این بیمه و انتخاب طرح مورد‌نظر بسیاری از هزینه‌های درمانی پوشش داده می‌شود.

بیمه تکمیلی انفرادی آسماری راهی ساده برای برخورداری افراد از مزایای بیمه تکمیلی است. برای دریافت این بیمه افرادی نیازی به ثبت نام در لیست‌های شرکتی ندارند؛ بنابراین هنرمندان می‌توانند برای پوشش هزینه‌های درمانی با مراجعه سایت بیمه آسماری برای ثبت‌نام در این طرح اقدام کنند. با تهیه بیمه تکمیلیی انفرادی، فرد بیمه شونده و افراد تحت تکفل او می‌توانند از مزایای این بیمه مانند جبران هزینه درمان بیماری‌های مختلف، عمل‌های جراحی، دندانپزشکی، آزمایشگاه، زایمان، ویزیت و دارو بهره‌مند شوند.

خدمات الکترونیک

پنل بیمه شدگان درمان

پنل بیمه شدگان درمان

مشاهده پوشش‌ها، چاپ بیمه‌نامه، مشاهده پرداخت خسارت‌ها و...

پرتال بیمه شدگان درمان

پرتال بیمه شدگان درمان

دریافت معرفی‌نامه آنلاین و...

استعلام و چاپ بیمه نامه

استعلام و چاپ بیمه نامه

برای استعلام بیمه نامه خود کلیک نمایید....

نظرات کاربران

-- بارگیری کد امنیتی --