بیمه تکمیلی بیماران خاص، راهی برای کاهش هزینه درمان بیماری های سخت

دسته بندی:

به دلیل اهمیت و بالا بودن تقاضا برای دریافت بیمه تکمیلی، شرکت‌های بزرگ بیمه در کنار بیمه‌های پایه و اصلی خود بیمه تکمیلی را هم به مشتریان خود ارائه می‌دهند. همچنین با بالا رفتن تعداد بیماران مبتلا به بیماری‌های خاص و هزینه درمان بیماری‌های صعب العلاج، تعداد زیادی از شرکت‌های بیمه، تسهیلات خاصی را برای […]

بیمه تکمیلی بیماری خاص

به دلیل اهمیت و بالا بودن تقاضا برای دریافت بیمه تکمیلی، شرکت‌های بزرگ بیمه در کنار بیمه‌های پایه و اصلی خود بیمه تکمیلی را هم به مشتریان خود ارائه می‌دهند. همچنین با بالا رفتن تعداد بیماران مبتلا به بیماری‌های خاص و هزینه درمان بیماری‌های صعب العلاج، تعداد زیادی از شرکت‌های بیمه، تسهیلات خاصی را برای کسانی که به بیماری‌های خاص مبتلا هستند در نظر گرفته‌اند. بیمه تکمیلی بیماران خاص برای عزیزانی که هزینه درمان بیماری یا جراحی آن‌ها بسیار زیاد است می‌تواند یک راه نجات از هزینه‌های سرسام‌آور درمان برای آن‌ها باشد. اگر دوست دارید از مزایای بیمه تکمیلی بیماری‌های خاص، مزایا و شرایط دریافت آن مطلع شوید در ادامه مطلب همراه بیمه آسماری باشید.

بیماریهای خاص کدامند؟

شرکت‌های بزرگ بیمه مثل بیمه آسماری برای هر شرایطی، تسهیلات خاصی را در نظر گرفته‌اند تا هم‌وطنان عزیزمان بتوانند بدون دغدغه، نیازها و مشکلات خود را برطرف کنند. پیش از آن که از شرایط استفاده از بیمه تکمیلی بیماران خاص باخبر شویم باید بدانیم که بیماری خاص چیست و چه افرادی در گروه بیماران خاص یا صعب‌العلاج قرار می‌گیرند.

بیماری‌های خاص بیماری‌هایی هستند که فرد مبتلا باید تمام عمر تحت درمان باشد که این موضوع، بیمار را از جهت بیماری و زیاد شدن هزینه آن بسیار نگران می‌کند. بیماری‌هایی مثل دیالیز، پیوند کلیه، هموفیلی، تالاسمی و ام اس، بیماری‌هایی هستند که در دسته بیماری‌های خاص قرار می‌گیرند. بخش بزرگی از هزینه درمان بیماران بیماری‌های خاص از طریق بیمه و دولت تامین می‌شود اما نمی‌توان با استفاده از هر بیمه‌ای مانند بیمه درمان تکمیلی معمولی برای درمان این بیماری‌ها استفاده کرد.

بیماری‌ صعب‌العلاج چیست؟

بیماری‌های صعب‌العلاج همانطور که از نام آن‌ها پیدا است به سختی درمان می‌شوند و هزینه درمان آن‌ها با توجه به تحریم دارو در ایران بسیار هزینه بالا و سرسام‌آوری دارد. بیماری‌هایی مثل سرطان، سکته مغزی، انواع هپاتیت B-C-D، دیابت مقاوم، روماتیسم پیشرفته یا بهجت، نقص ایمنی، بیماری پروانه‌ای، انواع سندروم، آلزایمر، نارسایی قلبی، سی اف ریه و ایدز جز بیماری‌هایی هستند که در لیست بیماری‌های صعب‌العلاج قرار می‌گیرند.

در کنار هزینه‌های درمان بیماری، مشکلاتی مانند از دست دادن شغل، هزینه رفت و آمد، خورد و خوراک و غیره باعث می‌شود که درمان بیماری و تحمل روند آن برای فرد مبتلا کمرشکن باشد. به همین دلیل استفاده از خدمات بیمه برای بیماری‌های خاص در کنار بیمه درمان تکمیلی خانواده و انفرادی می‌تواند به این عزیزان کمک زیادی بکند.

با بیمه درمان بیماری‌های خاص هزینه درمان بیماری خود را به راحتی پرداخت کنید؟- بیمه آسماری

بیمه تکمیلی بیماران خاص به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟ لیست بیماری های خاص

کسانی که مبتلا به بیماری‌های خاص هستند و قصد استفاده از بیمه بیماری‌های خاص را دارند باید جز بیمه شدگان شرکت‌های بیمه مثل خدمات درمانی، تامین اجتماعی و غیره باشند و ثبت نام بیمه تکمیلی آن‌ها انجام شده باشد. در چنین شرایطی اگر فرد دچار بیماری‌ خاص شود بیمه تکمیلی هزینه درمان بیماری را پرداخت می‌کند.

به دلیل مداومت درمان کسانی که دچار بیماری‌های خاص هستند بیمه تکمیلی، محدودیت را برای آن‌ها در نظر نگرفته است تا بتوانند هزینه‌های درمان را به راحتی پرداخت کنند. این محدودیت روی بیمه کسانی اعمال می‌شود که بیماری خاص ندارند. چنین افرادی فقط در زمان‌های خاص و محدودی می‌توانند از بیمه تکمیلی بیماران خاص برای پرداخت هزینه درمان خود استفاده کنند.

نکته مهمی که باید به آن توجه کرد سقف هزینه درمان است که برای هر بیماری به صورت اختصاصی و جداگانه تعیین می‌شود. برای مثال برای شیمی درمانی که باید در بازه‌های مشخصی به صورت دائمی و روتین انجام شود استفاده از بیمه تکمیلی، هزینه‌های مربوط به آن را به شدت کاهش می‌دهد.

یکی دیگر از شرایطی که بیمه تکمیلی آن را تحت پوشش قرار می‌دهد استفاده از خدمات پزشکی در منزل است. کسانی که به دلیل وجود مشکل، قادر به خروج از خانه نیستند می‌توانند به کمک بیمه تکمیلی در منزل از خدمات پزشکی بهره‌مند شوند.

شرایط استفاده از بیمه بیماری های خاص چیست؟

معمولا بیمه‌های تکمیلی مثل بیمه تکمیلی انفرادی یا خانواده به شرایطی خاص برای دریافت هزینه درمان احتیاج ندارد اما برای دریافت کمک هزینه بیماران خاص باید شرایط ویژه‌ای را داشته باشید.

محدود بودن تعداد نفرات تحت پوشش بیمه بیماران خاص

بیمه تکمیلی معمولا به صورت گروهی ارائه می‌شود تا شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ بتوانند به راحتی کارمندان خود را بیمه کنند و از مزایای آن بهره‌مند شوند ولی برخی از شرکت‌های بیمه این خدمات را به صورت انفرادی نیز ارائه می‌دهند. نکته مهمی که وجود دارد این است که بیمه بیماران خاص تنها به یک نفر تعلق می‌گیرد و یک گروه مانند خانواده نمی‌تواند از یک بیمه برای خود استفاده کنند.

مشخص شدن نوع بیماری و خاص بودن آن برای دریافت بیمه

یکی از شرایطی که اکثر شرکت‌های بیمه برای پرداخت هزینه درمان بیماران خاص تعیین کرده‌اند این است که بیمار قبل از ابتلا به بیماری‌های خاص، تحت پوشش بیمه تکمیلی باشد و از طریق انجام آزمایش، نوع بیماری و خاص بودن آن تعیین شود.

هزینه درمان مختلف بیماران خاص با توجه به شرایط سنی

سن بیمار در تعیین میزان دریافتی بیمه شده تاثیر زیادی دارد. برای مثال کسانی که بیشتر از ۸۰ سال سن دارند می‌توانند ۵۰ درصد مبلغ بیمه را روی مبلغ اصلی آن دریافت کنند.

گذراندن دوره انتظار ۶ ماهه برای دریافت بیمه بیماری‌های خاص

شرط دیگری که برای استفاده از بیمه تکمیلی درمان بیماری‌های خاص وجود دارد انتظار ۶ ماهه برای شروع بیمه است. به این صورت که پس از اقدام برای دریافت بیمه به مدت ۶ ماه هزینه‌ای را به بیمه شونده پرداخت نخواهد کرد و به دلیل لزوم ثبت نام در بیمه تکمیلی فرد باید از ۶ ماه قبل برای دریافت بیمه تکمیلی معمولی اقدام کرده باشد.

عدم دریافت هزینه درمان بیمار به دلیل عدم پرداخت اقساط توسط بیمار

اگر بیمه شده اقساط بیمه دریافتی خود را به موقع پرداخت نکند بیمه‌گذار مسئولیتی در قبال پرداخت هزینه‌های او نخواهد داشت.

دریافت کمک هزینه درمان بیماران خاص با بیمه تکمیلی بیماری خاص – بیمه آسماری

بیمه آسماری، ارائه بیمه درمان تکمیلی برای بیماری‌های خاص با کامل‌ترین سقف پوشش

شرکت بیمه آسماری سعی کرده است با ارائه شرایطی فوق‌العاده، روند تامین هزینه درمان را برای افراد راحت‌تر کند. بیمه درمان تکمیلی به عنوان مهم‌ترین شاخه خدمات بیمه درمانی آسماری، به دو صورت بیمه درمان تکمیلی شرکتی و بیمه درمان تکمیلی خانواده ارائه می‌شود. شما می‌توانید با توجه به نیاز خود از طرح‌های مختلف بیمه آسماری یکی را انتخاب و جزییات خدمات را به صور دقیق مشاهده بفرمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره ۰۲۱ – ۴۳۴۱۷ تماس حاصل فرمایید.

خدمات الکترونیک

بیمه درمان انفرادی-خانواده

بیمه درمان انفرادی-خانواده

بیمه تکمیلی خانواده یا بیمه درمان تکمیلی خانواده با کاهش...

بیمه درمان تکمیلی

بیمه درمان تکمیلی

بیمه درمانی یکی از ضروری‌ترین و مهم‌ترین بیمه‌هایی است که...

بیمه درمان تکمیلی انفرادی برای پرسنل شرکتی

بیمه درمان تکمیلی انفرادی برای پرسنل شرکتی

این بیمه درمان یکی از خدمات ویژه بیمه آسماری است که به شرکت...

نظرات کاربران

-- بارگیری کد امنیتی --