بیمه حوادث چیست؟ با تعریف حادثه در بیمه آشنا شوید

دسته بندی:

همه ما روزانه در معرض خطرات و حوادثی هستیم که ممکن است جان و سلامتی ما را به خطر بیاندازند. به همین دلیل فقط رعایت نکات ایمنی برای حفظ سلامتی کافی نیست و باید به فکر راه چاره برای جبران خسارات ناشی از وقوع حوادث باشیم. ساده‌ترین راه برای جبران هزینه‌ خسارات وارد شده به […]

همه ما روزانه در معرض خطرات و حوادثی هستیم که ممکن است جان و سلامتی ما را به خطر بیاندازند. به همین دلیل فقط رعایت نکات ایمنی برای حفظ سلامتی کافی نیست و باید به فکر راه چاره برای جبران خسارات ناشی از وقوع حوادث باشیم. ساده‌ترین راه برای جبران هزینه‌ خسارات وارد شده به سلامتی افراد استفاده از بیمه حوادث اشخاص است.

بیمه حوادث اشخاص برای شرایطی در نظر گرفته شده است که اگر وقوع حادثه‌ای برای فرد منجر به خسارات جانی مانند جراحات، نقص عضو و حتی فوت شخص شود با استفاده از بیمه حوادث بتوان بخش زیادی از هزینه درمان را پرداخت کرد. در ادامه مطلب انواع مختلف بیمه حوادث و ویژگی‌های آن را به شما معرفی خواهیم کرد. در ادامه مطلب همراه ما باشید.

بیمه حادثه چیست؟ انواع بیمه حوادث اشخاص

بیمه حوادث مانند بیمه تکمیلی انواع گوناگونی دارد. بیمه حوادث شامل تعداد زیادی زیر شاخه است که موارد مختلفی را تحت پوشش خود قرار می‌دهند. انواع مختلف بیمه حوادث در کنار بیمه تکمیلی شرکت‌های بزرگی مثل بیمه آسماری می‌تواند مبلغ زیادی از هزینه‌های درمان افراد را براساس موارد مندرج در بیمه‌نامه کاهش دهد. انواع مختلف بیمه حوادث شامل موارد زیر می‌‍‌شود:

 • بیمه حوادث انفرادی
 • بیمه حوادث خانواده
 • بیمه حوادث دانشجویان
 • بیمه حوادث نوروزی
 • بیمه حوادث گروهی کوتاه مدت
 • بیمه حوادث مهد کودک
 • بیمه حوادث دانش آموزی
 • بیمه حوادث سازمان‌ها
 • بیمه حوادث راننده

بیمه حوادث شامل چه مواردی است؟ معرفی مواردی تحت پوشش بیمه حوادث

تنها مواردی که بین بیمه شده و بیمه‌گذار در بیمه‌نامه درج شده است تحت پوشش بیمه حوادث قرار می‌گیرند و بیمه‌گذار بیشتر از آن، موظف به پرداخت غرامت یا خسارت نخواهد بود. از حوادثی که تحت پوشش بیمه حوادث قرار می‌گیرند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نقص عضو
 • ازکارفتادگی کامل و دائمی ناشی از حادثه
 • ابتلا به بیماری‌هایی مثل هاری، سیاه زخم و کزاز
 • هزینه‌های درمانی ناشی از وقوع حوادث
 • پارگی یا پیچیدگی رگ‌ها و عضلات
 • اقدام برای نجات افراد یا اموال از خطر و حادثه
 • مسمومیت شیمیایی یا غذایی
 • صدمه ناشی از تاثیر مواد خورنده مانند اسید
 • فوت به دلیل غرق شدن، برق‌گرفتگی، سقوط و خفگی

تعداد زیادی از موارد تحت پوشش بیمه تکمیلی با بیمه حوادث مشترک است اما بیمه تکمیلی نسبت به بیمه حوادث موارد بیشتری را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. به همین دلیل، داشتن بیمه تکمیلی برای پرداخت هزینه‌های مختلف درمانی کاملا ضروری است. بیمه تکمیلی آسماری با تحت پوشش قرار دادن هزینه درمان بسیاری از بیماری‌ها و خدمات پزشکی به عنوان یکی از بهترین انواع بیمه برای افراد به ویژه خانواده‌ها محسوب می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم که به صفحه بیمه تکمیلی سری بزنید و اطلاعات بیشتری را در مورد شرایط و موارد تحت پوشش بیمه تکمیلی به دست آورید.

چه مواردی تحت پوشش بیمه حوادث قرار دارند؟ - بیمه آسماری

تعریف ازکارافتادگی جزئی و کلی؛ بهترین بیمه حوادث انفرادی را انتخاب کنید

پرداخت غرامت ازکارافتادگی جزیئ و کلی یکی از مهم‌ترین موارد تحت پوشش بیمه حوادث است. از کار افتادگی کلی شامل مواردی چون نابینایی هر دو چشم از کار افتادن دست‌ها و پاها یا قطع  آن‌ها حداقل از مچ، قطع نخاع کامل، ناشنوایی کامل هر دو گوش، برداشتن فک پایینی صورت و از دست دادن هر دو پنجه پا می‌شود.

در ازکارافتادگی جزیی مواردی مثل قطع انگشتان یا بند اول آن‌ها، قطع یک دست یا یک پا از قسمت‌های مختلف، نابینایی یک چشم، ناشنوایی یک گوش و از دست دادن اعضایی مثل طحال، کلیه و بیضه را شامل می‌شود.

مبنای پرداخت غرامت در بیمه های حوادث اشخاص چیست؟ از کارافتادگی کلی و جزئی

غرامت حوادثی که باعث ازکارافتادگی کلی اعضا باشد به صورت کامل توسط بیمه‌گذار به بیمه شده پرداخت خواهد شد. در مورد حوادثی که باعث ازکارافتادگی جزیی اعضا می‌شوند غرامت به صورت درصد تعیین شده طبق بیمه‌نامه پرداخت خواهد شد. برای مثال، ۷۰ درصد از هزینه‌های ازکارافتادگی کامل یا قطع یک دست از بازو یا ۳۰ درصد از هزینه‌های از دست دادن یک کلیه توسط بیمه‌گذار به بیمه شده پرداخت خواهد شد.

غرامت بیمه حوادث اشخاص چگونه تعیین می‌شود؟ - بیمه آسماری

تعیین سرمایه در بیمه حوادث اشخاص به چه صورت انجام می‌شود؟

روش تعیین سرمایه در بیمه اشخاص با سایر بیمه‌ها مثل بیمه تکمیلی یا بیمه خانواده کمی متفاوت است. به دلیل متنوع بودن هزینه‌های حوادث مختلف و آسیب‌های جانی بیمه‌گذار می‌تواند مبلغ دلخواه خود را به عنوان سرمایه تعیین کند اما در نهایت بیمه‌گذار و بیمه شده باید روی یک مبلغ مشخص با یکدیگر به تفاوت برسند. مبلغ سایر سوانحی که تحت پوشش بیمه حوادث قرار می‌گیرد براساس سرمایه فوت یا نقص عضو تعیین خواهد شد. به این صورت که ۲۰ درصد از هزینه‌های پزشکی و ۵ هزارم غرامت روزانه بیمارستان و غرامت عمومی تحت پوشش بیمه حوادث قرار خواهند گرفت.

موارد اضافی تحت پوشش بیمه حوادث

به جز نقص عضو، فوت و موارد اصلی تحت پوشش بیمه حوادث، خطراتی که به صورت توافقی در بیمه‌نامه ذکر شده‌اند تحت پوشش بیمه حوادث قرار می‌گیرند. خسارات جانی ناشی از وقوع زلزله، آتش فشان، جنگ، آشوب، ورزش‌های رزمی، شکار و سوارکاری تحت پوشش این بیمه قرار خواهند گرفت. هزینه خسارات ناشی از فعالیت‌های خطرناکی مثل پرش با چتر نجات، هدایت کایت و وسایل پرواز بدون موتور، هدایت هلی کوپتر و مواردی از این قبیل با توافق کتبی طرفین توسط بیمه‌گذار پرداخت خواهد شد.

چه مواردی را می‌توان به قرارداد بیمه حوادث اشخاص اضافه کرد؟ - بیمه آسماری

مسئولیت‌های طرفین قرارداد در بیمه‌ حادثه چیست؟

فرقی نمی‌کند بیمه‌ای که خریداری کرده‌اید مانند بیمه تکمیلی مربوط به جان انسان یا مانند بیمه کشتی و باربری مربوط به کالا و وسایل حمل و نقل باشد. شما به عنوان بیمه شونده و شرکت بیمه به عنوان بیمه‌گر باید به تعهداتی که در بیمه‌نامه پای آن را امضا کرده‌اید عمل کنید.

وظایف بیمه‌گذار و شرایط بیمه حوادث

بیمه‌گر با امضای قرارداد متعهد می‌شود که تمام خسارات ناشی از وقوع حوادث که در بیمه‌نامه ذکر شده است را به طور کامل پرداخت کند. در صورت اضافه شدن موارد اضافی به بیمه‌نامه مانند حق بیمه اضافی برای هزینه‌های درمان و خسارات روزانه به صورت توافقی، بیمه‌گر باید آن‌ها را نیز به بیمه شونده پرداخت کند. همچنین بیمه‌گر پس از دریافت کلیه مدارک مربوط به خسارت باید حداکثر طی ۳۰ روز، مدارک را بررسی و نتیجه را با دلایل کافی و قابل استناد به بیمه شونده اعلام کند.

وظایف بیمه شده

بیمه شده باید در صورت وقوع حادثه باید به پزشک مراجعه کند و مدارک نشان دهنده وقوع حادثه را طی ۱۵ روز برای بیمه‌گر ارسال کند. همچنین بیمه شده باید تمام مدارک را در اختیار بیمه‌گر قرار دهند و در صورت نیاز به معاینه پزشکی و پاسخ‌گویی به سوالات بیمه‌گذار اعلام آمادگی کرده و هزینه‌های معاینات پزشکی را پرداخت کند.

بهترین بیمه‌های درمانی را از بیمه آسماری بخواهید

بالا بودن هزینه‌های درمان برای بسیاری از خانواده‌ها سخت و کمرشکن شده است. به همین دلیل شرکت‌ بزرگ بیمه آسماری سعی کرده است با ارائه شرایطی فوق‌العاده، روند پرداخت هزینه‌های درمان افراد و خانواده‌ها را با ارائه بیمه‌های متنوع تسهیل کند. بیمه درمان تکمیلی به عنوان مهم‌ترین شاخه خدمات بیمه درمانی آسماری، به دو صورت بیمه تکمیلی شرکتی و بیمه تکمیلی خانواده ارائه می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر  با شماره  ۴۳۴۱۷-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

خدمات الکترونیک

بیمه درمان انفرادی-خانواده

بیمه درمان انفرادی-خانواده

بیمه تکمیلی خانواده یا بیمه درمان تکمیلی خانواده با کاهش...

بیمه درمان تکمیلی

بیمه درمان تکمیلی

بیمه درمانی یکی از ضروری‌ترین و مهم‌ترین بیمه‌هایی است که...

بیمه مهندسی

بیمه مهندسی

بیمه مهندسی آسماری یکی از انواع جدید بیمه اموال است که خسارت...

نظرات کاربران

-- بارگیری کد امنیتی --