بهترین بیمه عمر برای کودکان را چگونه انتخاب کنیم؟

دسته بندی:

تامین آینده مالی فرزندان شاید بزرگ‌ترین دغدغه‌ای باشد که پدرها و مادرها در مورد آینده فرزندان خود دارند. جوامع همیشه به سمتی پیش می‌روند که دغدغه‌های افراد را حل یا دست‌کم بار آن‌ها را سبک‌تر کنند. بیمه عمر یکی از بهترین ابزارهایی است که سازمان‌های بیمه به افراد ارائه می‌دهند. شما هم می‌توانید با بیمه عمر آینده کودکانتان را تامین کنید. اگر نگران آینده مالی فرزندان خود هستید، با ما همراه باشید. چون در این مقاله قرار است در مورد بیمه عمر برای کودکان، مزایا و شرایط دریافت آن صحبت کنیم.

بیمه عمر کودکان

 

بیمه عمر کودک چیست؟

بیمه عمر نوعی سرمایه‌گذاری بلندمدت است که با ارائه مزایای مناسب، یک پشتیبانی خوب مالی به شمار می‌رود. با بیمه کردن کودک، هر ماه بخش کوچکی از درآمد خود را برای تامین آینده مالی فرزندتان ذخیره می‌کنید. البته تنها کاربرد و دلیل خرید بیمه عمر کودک، پس‌انداز مالی نیست. فرزندان با استفاده از بیمه عمر علاوه‌بر سرمایه‌ای که در آینده به دست می‌آورند، از خدمات آن مانند جبران خسارت حوادث ناگوار هم استفاده می‌کنند.

برای بیمه عمر کودکان باید با شرکت بیمه‌گذار مورد نظرتان صحبت کرده و اطلاعات ضروری و لازم را از متخصص بیمه دریافت کنید. چون بعضی از سازمان‌ها سن خاصی برای بیمه عمر کودک در نظر دارند و شرایط هر بیمه شاید با دیگری متفاوت باشد. اما در هر صورت مزایایی که از این بیمه‌ها نصیب فرزندانتان می‌شود، شما را برای بیمه کردن فرزندانتان قانع می‌کند.

فواید بیمه عمر برای کودکان

فواید بیمه عمر برای کودکان؛ آینده فرزندانتان را با اطمینان بسازید

بیمه عمر کودکان خیالتان را درباره آینده فرزندانتان راحت می‌کند. همچنین این بیمه به شما این امکان را می‌دهد که فقط با پرداخت مبلغ اندکی در هر ماه، آینده مالی فرزندانتان را تامین کنید. از جمله مزایای بیمه عمر کودک می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

سرمایه‌گذاری برای انتخاب شغل فرزندانتان در آینده

کمک به فرزندان برای انتخاب شغل در آینده از مهم‌ترین دغدغه‌های والدین به شمار می‌رود. انتخاب شغل در بسیاری از موارد به سرمایه نیاز دارد. اگر بتوانید سرمایه موردنیاز برای رسیدن به شغل مورد علاقه فرزندتان را تامین کنید، یکی از مشکلات بزرگ سر راه او را برداشته‌اید.

در این صورت فرزند شما با خیال راحت، شغلی را انتخاب می‌کند که از مزایای خوبی مثل حقوق مناسب، بیمه و پاداش برخوردار باشد. البته او در صورت انتخاب شغل آزاد، می‌تواند از مزایای بیمه مشاغل آزاد بهره‌مند شود.

با بیمه عمر، در هر لحظه به سرمایه خود دسترسی دارید

با بیمه عمر، در هر لحظه به  سرمایه خود دسترسی دارید

با بیمه کردن فرزند، می‌توانید در هر زمان سرمایه خود را از سازمان بیمه بگیرید. این مزیت بزرگ‌ترین نقطه قوت بیمه عمر نسبت به سپرده‌های بانکی باشد. چون در سپرده‌های بلند مدت بانکی نمی‌توانید در زمان دلخواه، سرمایه خود را از بانک دریافت کنید.

با بیمه عمر، خسارت‌های مالی را راحت‌تر تامین کنید

هیچ پدر و مادری نمی‌تواند وجود حتی یک خار را در پای فرزندش تحمل کند. شما به‌عنوان پدر و مادر همیشه تلاش می‌کنید که نهایت مراقبت را از فرزندانتان به عمل آورید. اما بیایید به همان کلیشه معروف «حادثه خبر نمی‌کند» برگردیم. در مواقع حادثه تحمل درد و رنج عزیز آنقدر سخت است که نمی‌توانیم مشکلات دیگری مثل مشکلات مالی را تحمل کنیم.

بیمه عمر فرزند می‌تواند سنگینی هزینه‌های ناشی از حوادث ناگوار را تا حدودی از روی دوش شما بردارد. یکی از این حوادث ناگوار آتش‌سوزی است که فقط با یک لحظه غفلت خسارت‌های زیادی به بار می‌آورد. البته بیمه آتش سوزی در دسته‌بندی مجزایی هم قرار می‌گیرد. این بیمه خسارت ناشی از آتش‌سوزی را برای افراد جبران می‌کند.

مهم‌ترین مزیت بیمه عمر بچه‌ها

امکان تمدید قرارداد بیمه عمر تا میانسالی، مهم‌ترین مزیت بیمه عمر بچه‌ها

بیمه عمر دو راه را پیش روی فرزندان شما می‌گذارد. در راه اول می‌تواند در سنین جوانی و در هر لحظه از مزایا و منافع بیمه عمر استفاده کند. در راه دوم فرزندتان با تمدید قرارداد بیمه، در دوران میان‌سالی و بازنشستگی زندگی راحت‌تری را با کمک پس‌انداز روزهای کودکی و جوانی تجربه خواهد کرد.

هر چقدر قرارداد بیمه عمر فرد بیشتر طول بکشد، منابع مالی آن هم به مراتب بیشتر خواهد شد. پس فرزند شما به معنای واقعی در کل روزهای زندگی خود تحت پوشش بیمه خواهد بود. او می‌تواند از این بیمه برای کاهش ضرر حوادث هم در طول عمرش استفاده کند. البته بیمه حوادث راه دیگری برای کاهش چنین ضررهایی است. البته برای تامین خسارت‌های مالی و جانی بیمه حوادث نیز به افراد ارائه شده است. برای آشنایی بیشتر با پوشش‌های بیمه حوادث، پیشنهاد می‌کنیم مقاله بیمه حوادث چیست را مطالعه کنید.

شرایط دریافت بیمه عمر کودک؛ مناسب‌ترین بیمه را برای فرزندتان تهیه کنید

شرایط دریافت بیمه عمر فرزند برای هر کدام از سازمان‌های بیمه با دیگری متفاوت است. بعضی از سازمان‌ها برای اعطا بیمه عمر به کودکان محدودیت‌های سنی دارند. به همین خاطر باید قبل از اقدام برای تهیه بیمه، همه شرایط را از متخصص بیمه بپرسید.

معرفی پوشش‌های بیمه عمر برای همه اعضای خانواده و بچه‌ها

بیمه عمر معمولا با هدف پوشش زندگی فرد بیمه‌شونده و خطرات تهدیدکننده برای سلامت و جان او، انجام می‌شود. موارد تحت پوشش بیمه عمر کودک تفاوت چندانی با سایر بیمه‌های عمر ندارد. از جمله موارد بیمه عمر می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

پوشش سرمایه هزینه‌های پزشکی

این پوشش هزینه‌های مرتبط با درمان و بستری بیمه‌شونده را شامل می‌شود. البته که همه هزینه‌های پزشکی تحت پوشش بیمه عمر قرار نمی‌گیرند. پس برای بعضی از درمان‌ها مثل دندان‌پزشکی باید از بیمه‌های دیگری مثل بیمه تکمیلی استفاده کنید. مقاله چگونه خود را بیمه تکمیلی کنیم به کلیه سوال‌های شما درباره بیمه درمان تکمیلی پاسخ می‌دهد.

پوشش سرمایه فوت عادی

اگر بیمه‌شونده در طول مدت قرارداد از دنیا برود، ذی‌نفع بیمه او مبلغی معادل ۳۲ برابر حق بیمه پرداختی سالانه دریافت می‌کند.

پوشش سرمایه فوت در اثر حادثه

گاهی اوقات از دنیا رفتن فرد براثر یک حادثه است. در چنین شرایطی ذی‌نفع بیمه علاوه‌بر سرمایه فوت عادی، مبلغی را برای جبران خسارت سرمایه فوت در اثر حادثه هم دریافت می‌کند.

پوشش نقص عضو و از کار افتادگی

این پوشش از ۱۸ سالگی فرد بیمه‌شونده شروع می‌شود و تا پایان قرارداد بیمه عمر ادامه دارد. در طول مدت قرارداد، اگر فرد دچار نقص عضو یا از کار افتادگی شد، مبلغی معادل ۱۰۰ درصد سرمایه فوت به شخص تعلق می‌گیرد.

پوشش سرمایه بیماری‌های خاص

پوشش سرمایه بیماری‌های خاص

بعضی از بیماری‌های خاصی تحت پوشش بیمه عمر برای کودکان قرار می‌گیرد؛ مثل سکته مغزی، سکته قلبی، بیماری‌هایی که نیاز به پیوند اعضای حیاتی بدن مثل قلب دارد. طبق قرارداد بیمه عمر، در صورت ابتلای فرد به یکی از بیماری‌ها، بیمه متعهد می‌شود تا سرمایه‌ای را برای جبران خسارت به شخص بپردازد.

کامل‌ترین انواع بیمه عمر برای خود و فرزندانتان را از بیمه آسماری بخرید

در این مقاله درباره شرایط و پوشش‌های بیمه عمر برای کودکان صحبت کردیم. بعضی از افراد تصور می‌کنند استفاده از بیمه و پرداخت آن نوعی از منفی‌گرایی باشد. اما بهتر است همیشه برای جلوگیری از ضرر، جانب احتیاط رعایت شود. بیمه عمر فارغ از پوشش دادن خسارت‌های بعضی از مشکلات و حوادث یک سرمایه‌گذاری عالی برای آینده فرزندان شما است.

 

خدمات الکترونیک

پنل بیمه شدگان درمان

پنل بیمه شدگان درمان

مشاهده پوشش‌ها، چاپ بیمه‌نامه، مشاهده پرداخت خسارت‌ها و...

پرتال بیمه شدگان درمان

پرتال بیمه شدگان درمان

دریافت معرفی‌نامه آنلاین و...

استعلام و چاپ بیمه نامه

استعلام و چاپ بیمه نامه

برای استعلام بیمه نامه خود کلیک نمایید....

نظرات کاربران

-- بارگیری کد امنیتی --