بیمه مناطق آزاد چیست و چه تفاوتی با سایر بیمه ها دارد؟

دسته بندی:

بیمه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی چیست و چه مزایایی دارد؟ امروزه نه تنها در ایران بلکه در تمامی کشورها مناطق آزاد به عنوان قطب اقتصادی مهمی برای هر کشور محسوب می‌شوند. کسانی که به صورت کلان در منطقه آزاد تجاری فغالیت می‌کنند به دنبال راهی هستند که بتوانند سرمایه خود را از هر جهت […]

بیمه مناطق آزاد و منطقه ویژه اقتصادی

بیمه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی چیست و چه مزایایی دارد؟

امروزه نه تنها در ایران بلکه در تمامی کشورها مناطق آزاد به عنوان قطب اقتصادی مهمی برای هر کشور محسوب می‌شوند. کسانی که به صورت کلان در منطقه آزاد تجاری فغالیت می‌کنند به دنبال راهی هستند که بتوانند سرمایه خود را از هر جهت بیمه و حفظ کنند. مالیات و بیمه در منطقه آزاد تجاری یکی از مهم‌ترین مباحث سرمایه‌گذاری است که باید به آن توجه ویژه‌ای داشت. پیش از آن که با بیمه منطقه آزاد تجاری آشنا شویم باید منطقه آزاد و قوانین آن را بهتر بشناسیم تا بتوانیم به شکلی درست و اصولی روند بیمه کردن سرمایه و کارمندان خود را در این منطقه انجام دهید. اگر دوست دارید درباره بیمه منطق آزاد تجاری بیشتر بدانید ادامه این مطلب را از دست ندهید.

منطقه آزاد تجاری چیست؟

منطقه آزاد تجاری محدوده‌ای حراست شده است که می‌تواند یک بندر یا یک شهر باشد و در آن بعضی از قوانین تجارت تخفیف خورده یا حذف شده‌اند. بری مثال کسانی که در این مناطق سرمایه‌گذاری می‌کنند مشمول برخی از معافیت‌های مالیاتی، عوارض گمرکی، تشریفات ارزی و مقررات اداری دست و پاگیر می‌شوند. همچنین صادرات و واردات کالا با جذب سرمایه‌گذارهای خارجی در مناطق آزاد اقتصادی آسان‌تر صورت می‌گیرد. در حال حاضر مناطق آزاد اروند، ارس، انزلی، چابهار، قشم، ماکو و کیش به عنوان مناطق تجاری – صنعتی مهم ایران محسوب می‌شوند.

ویژگی‌های بسیار خوبی که قوانین منطقه آزاد در اختیار سرما‌یه‌گذاران قرار می‌دهد باعث می‌شود که حمل و نقل کالاهای صادراتی و وارداتی در این مناطق بسیار بالا باشد و شرکت‌هایی مثل بیمه آسماری، بیمه‌های خاصی را برای کشتی، حمل و نقل و غیره در نظر بگیرند.

منطقه آزاد تجاری چیست

بیمه منطقه ویژه اقتصادی یا منطقه آزاد چیست؟

با توجه به اهمیتی که توسعه سرمایه‌گذاری در مناطق ویژه اقتصادی و آزاد تجاری دارد مواد قانونی زیادی برای آن تعریف شده است که طبق ماده ۴۶ قانون مقررات نیروی انسانی، بیمه تامین اجتماعی و بیمه در مناطق آزاد تجاری – صنعتی جمهوری اسلامی ایران، “سازمان هر منطقه آزاد مکلف است رأساً یا با مشارکت سازمان تأمین اجتماعی و یا شرکت‌های بیمه نسبت به تأسیس “‌صندوق یا صندوق‌هایی” به‌منظور ارائه خدمات درمانی، غرامت دستمزد ایام بیماری، بارداری، از کارافتادگی جزئی و کلی، بازنشستگی، فوت و سایر موارد مربوط برای کارکنان مشمول این‌ مقررات در مناطق آزاد اقدام نماید.” این موضوع نشان می‌دهد که بیمه در مناطق آزاد تنها بیمه باربری، کشتی و کالا نیست و برای کسانی که در این مناطق کار می‌کنند نیز بیمه در نظر گرفته شده است.

بیمه منطقه ویژه اقتصادی یا منطقه آزاد تجاری چیست؟ - بیمه آسماری

قوانین بیمه منطقه آزاد تجاری

پس از مشخص شدن الزام استفاده از بیمه برای کسانی که در منطق آزاد تجاری کار می‌کنند باید با تبصره‌ها و قوانین مهمی که برای آن وجود دارد نیز آشنا شویم.

  • سابقه افرادی که در واحدهای مختلف مناطق آزاد مشغول به کار هستند که در گذشته مشمول بیمه تامین اجتماعی بوده‌ و حق بیمه خود را پرداخته‌اند محفوظ خواهد ماند و در صورت اشتغال به کار دیگری، سوابق منتقل خواهد شد.
  • اتباع خارجی که در منطقه آزاد مشغول به کار هستند می‌توانند همانند شهروندان و اتباع ایرانی از مزایای بیمه بهر‌ه‌مند شوند.
  • اتباع خارجی که می‌توانند در مناطق آزاد اقامت یا کار کنند می‌توانند تنها از خدمات درمانه بیمه‌گر خود استفاده کنند و مشمول بیمه‌هایی مثل بیمه بدنه و غیره نخواهند شد.
  • اتباع خارجی با پرداخت ۳ درصد از حقوق خود به سازمان تامین اجتماعی می‌توانند از خدمات بیمه مانند غرامت دستمزد، از کار افتادگی به هر اندازه و مستمری بازمانده‌ها استفاده کنند.

در منطقه آزاد از چه بیمه‌هایی می‌توان استفاده کرد؟

هدف از ایجاد مناطق آزاد آسان کردن فرآیند واردات و صادرات کالا و توسعه تجارت براساس در شرایطی امن و قانونی است. کسانی که با استفاد از منطقه آزاد تجاری اقدام به سرمایه‌گذاری‌های کلان می‌کنند و قصد دارند که از طریق این منطقه کلاهای خود را جا به جا کنند به بیمه باربری نیاز دارند. بیمه باربری برای تمام کالاهایی که از طریق زمینی، هوایی و آبی منتقل می‌شوند کاربردی خواهد بود و برای کسانی که از طریق کشتی یا لنج، بار جا به جا می‌کنند داشتن بیمه کشتی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. این بیمه‌ها مدل‌های مختلف زیادی دارند و حتی می‌توان آن‌ها را برای بارهای صادراتی و وارداتی از هم جدا کرد.

بهترین بیمه باربری و کشتی و درمانی را از بیمه آسماری بخواهید

در این مقاله سعی کردیم شما را با مفهوم منطقه آزاد تجاری و بیمه‌هایی که می‌توانید در این منطقه استفاده کنید آشنا کنیم. شرکت بیمه آسماری به استناد قانون چگونگی اداره مناطق آزاد، تجاری، صنعتی جمهوری اسلامی ایران و تصویب مقررات تاسیس و فعالیت موسسات بیمه در مناطق آزاد اداری صنعتی جمهوری اسلامی ایران تاسیس شد. هدف بیمه آسماری ارائه خدمات به مشتریان عزیز خود و برطرف کردن نیازهای آن‌ها است.

خدمات بیمه کشتی و بیمه باربری از مهم‌ترین سرویس‌های ارائه شده توسط بیمه آسماری محسوب می‌شود که می‌تواند خسارات ناشی از سوانح را برای کسانی که از طریق مناطق آزاد بندری اقدام به خرید و فروش می‌کنند را کاهش دهد. سرمایه‌گذاران و صاحبان کشتی می‌توانند با ثبت درخواست مشاوره در اسرع وقت بیمه کشتی آسماری را تهیه کنند. همکاران ما به صورت دائمی پاسخ‌گوی سوالات شما هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره تلفن ۰۲۱۴۳۴۱۷ تماس بگیرید.

خدمات الکترونیک

بیمه آتش سوزی منزل در مناطق آزاد

بیمه آتش سوزی منزل در مناطق آزاد

بیمه آتش سوزی منزل یکی از انواع بیمه آتش سوزی است که هزینه...

بیمه خودرو مناطق آزاد

بیمه خودرو مناطق آزاد

تصادف یا بروز حوادث مرتبط با خودرو اجتناب ناپذیر هستند. با...

بیمه بدنه شناور

بیمه بدنه شناور

بیمه‌های دریایی، از نخستین رشته‌های بیمه‌ای است که شرکت...

نظرات کاربران

-- بارگیری کد امنیتی --