آشنایی با بیمه ورزشی و مزایای آن

دسته بندی:

بیمه ورزشی بیمه‌ای اقتصادی و برای کلیه‌ی ورزشکارن اجباری و بسیار ضروری است که آن را جدی بگیریم. ورزش پر از اتفاقات پیش بینی نشدنی است. هر چه حرفه‌ای‌تر  باشید، پر‌ خطر‌تر نیز می‎‌شود. وقتی در ورزش به اوج هیجان می‌رسیم و برای جبران امتیاز تلاش می ‌کنیم، ممکن است در این بین ناخواسته به […]

بیمه ورزشی  بیمه‌ای اختصاصی برای همه ی ورزشکاران  _ بیمه آسماری

بیمه ورزشی بیمه‌ای اقتصادی و برای کلیه‌ی ورزشکارن اجباری و بسیار ضروری است که آن را جدی بگیریم. ورزش پر از اتفاقات پیش بینی نشدنی است. هر چه حرفه‌ای‌تر  باشید، پر‌ خطر‌تر نیز می‎‌شود. وقتی در ورزش به اوج هیجان می‌رسیم و برای جبران امتیاز تلاش می ‌کنیم، ممکن است در این بین ناخواسته به همدیگر آسیبی نیز وارد کنیم یا با حادثه ای ناگهانی مواجه شویم.

کشتی‌گیر می‌خواهد حریفش را ضربه فنی کند، فوتبالیست می‌خواهد تا آخرین ثانیه ها نا‌امید نشود و همچنان به برد و گل زدن فکر کند به همین دلیل خطا می کند، تکواندو کار می‌خواهد در کسری از ثانیه کله‌ی حریفش را با پا بکوبد تا بیشترین امتیاز را بگیرد، بوکسور تا آخرین ثانیه به دنبال فرصتی است که با یک ضربه حریفش را ناک اوت کند و. همه‌ی ورزشکاران به دنبال پیروزی هستند و همین امر آن را پیش بینی ناشدنی و خطرناک می‌کند. اگر شما هم جز کسانی هستید که به نوعی با فعالیت‌های ورزشی در ارتباط هستید، این مقاله برای شما نگارش شده است تا با بیمه ورزشی و نحوه تمدید بیمه ورزشی آشنا و از مزایای آن مطلع شوید.

بیمه ورزشی چیست؟ تعریف بیمه ورزشی فدراسیون

بیمه ورزشی قراردادی بین فدراسیون ورزشی پزشکی و ورزشکار است که با این قرارداد فدراسیون ورزشی متعهد می‌شود که در صورتیکه ورزشکار در حین ورزش با آسیب یا حادثه‌ای روبرو شود، خسارت‌های ناشی از آن حوادث را پرداخت نماید. بیمه‌ورزشی زیر مجموعه‌ی بیمه حوادث است. شما ورزشکاران عزیز می‌توانید با هزینه‌ی ماهیانه‌ی به صرفه‌ای خود را در برابر آسیب‌های احتمالی بیمه ورزش ‌کنید. لازم به ذکر است که کلیه‌ی ورزشکاران می‌توانند علاوه بر بیمه ورزشی فدراسیون ورزشی پزشکی کشور، از خدمات بیمه‌ درمان تکمیلی خانواده بیمه آسماری استفاده نمایند تا در هنگام درمان آسیب های احتمالی خود هزینه‌های درمان خود را مدیریت کنند.

اهمیت داشتن و تمدید بیمه ورزشی برای کلیه‌ ورزشکاران

برای حرفه‌ای شدن در هر زمینه‌ای باید تلاش بسیاری کرد. اما در مسیر حرفه‌‌ای شدن ممکن است با خطرات و آسیب‌هایی مواجه شویم. توجه داشته باشید که اگر برای ورزشکار در هنگام تمرین، مسابقات و کلیه‌ی اماکن ورزشی حادثه‌ای اتفاق بیوفتد و ورزشکار فاقد کارت بيمه ورزشي باشد، کلیه‌ی مسئولیت حادثه بر عهده‌ی شخص مربی و یا مسئول برگزاری خواهد بود.

به همین دلیل مسئولین باشگاه‌ها موظف هستند کلیه‌‌ی افرادی که با فعالیت‌های ورزشی باشگاه در ارتباط هستند اعم از کارکنان و تماشاگران را تحت پوشش بیمه ورزشی قرار دهند. خوشبختانه در همین راستا کلیه‌ی فدراسیون های تحت نظارت وزارت ورزش و جوانان می توانند از خدمات پوشش بیمه ی ورزشی بهره ببرند.

بیمه‌ورزشی

چگونه بیمه ورزشی بگیریم؟ مدارک مورد نیاز و ثبت نام بیمه ورزشی

برای ثبت نام در سایت بیمه ورزشی کافیست به سایت فدراسیون ورزشی مراجعه کنید و پس از انجام فرایندهای لازم و تکمیل فرم با ارائه یک قطعه عکس  ۳ × ۴و کپی کارت ملی نسبت به دریافت کارت بیمه نامه ورزشی خود اقدام کنید.

 

کپی از کارت اقامت برای اتباع غیر ایرانی ضروری است. در صورتی که ورزشکار روستایی، از دهیار محل اقامت خود معرفی نامه داشته باشد، مبلغ ۱۰ هزار تومان از حق بیمه ماهیانه کسر می‌گردد.

 • هزینه‌ی بیمه ورزشی در سال ۱۴۰۰ ماهیانه مبلغ ۳۰ هزار تومان می‌باشد.
 • تعهدات فدراسیون ورزشی پزشکی کشور در خصوص بیمه ورزشکار متقاضی، ۷۲ ساعت پس از ثبت نام وی شروع می‌شود.
 • پس از انجام عضویت، پیامکی به منظور تائید ثبت نام شما برای متقاضی بیمه‌ ورزشی، ارسال خواهد شد.
 • اگر نمی‌دانید که دارای بیمه فدراسیون ورزشی هستید یا نه، جهت استعلام کد ملی خود را به سامانه ۵۰۰۰۴۳۰۳ ارسال نمایید تا از نحوه‌ی عضویت خود مطلع شوید.

لازم به ذکر است که فدراسیون پزشکی کارت بیمه ورزشی را برای همه‌ی ورزشکاران اعم از پیشکسوتان، کوهنوردان، ورزشکاران آماتور، حرفه‌ای، قهرمانان ورزشی، ملی پوشان و… صادر می‌کند. بیمه‌ ورزشی اجباری است، پس ثبت نام و دریافت کارت بیمه ورزشی خود را فراموش نکنید!

مدت زمان بیمه حوادث ورزشی و نحوه‌ی تمدید کارت بیمه های ورزشی

بیمه‌ ورزشی فقط تا یکسال اعتبار دارد. در صورتیکه هم اکنون این کارت را دارا هستید و هنوز اعتبار زمانی دارد، به معنای این است که شما دارای قرارداد بیمه‌ای با سازمان فدراسیون ورزشی و پزشکی کشور هستید. برای تمدید کارت بیمه نامه ورزشی می‌توانید تنها از طریق وب سایت رسمی فدراسیون ورزشی پزشکی به نشانی insurance.ifsm.ir  و بصورت کاملا آنلاین، اقدام به تمدید کارت و بیمه ی ورزشی خود کنید. در صورتیکه ۳ سال پیوسته نسبت به تمدید کارت بیمه ورزشی خود اقدام کرده باشید تا ۵ برابر نرخ دولتی می‌توانید غرامت درمان از فدراسیون ورزشی پزشکی کشور دریافت نمایید.

بیمه ورزشی فدراسیون

نکات مهم در خصوص بیمه ورزشی و شرایط استفاده از بیمه ورزشی

هر بیمه‌ای قوانین خاص خودش را دارد و بهتر است از آن آگاهی‌های لازم را داشته باشیم. در اینجا به بررسی ۸ نکته‌ی مهم می‌پردازیم که دید بهتری به شما در خصوص بیمه ورزشکاری می‌‌دهد. لازم به ذکر است که اگر دارای بیمه درمان تکمیلی خانواده هستید می‌توانید قبل از ارائه مدارک درمانی به هیات پزشکی، از خدمات بیمه پایه نیز استفاده کنید.

 • پرداخت هزینه‌های درمانی فقط به آسیب‌های ورزشی تعلق می‌گیرد که در اماکن مورد تایید و دارای مجوز از سازمان ورزش و جوانان و سایر وزارتخانه ها رخ داده باشد.
 • تنها تا ۲ ماه پس از تاریخ درمان می‌توانید نسبت به دریافت هزینه‌ها از سازمان مربوطه اقدام کنید.
 • در صورتیکه حادثه پیش از عضویت محرز گردد، فدراسیون هیچگونه تعهدی در قبال آن حادثه نخواهد داشت و گزارش فوق باطل می‌گردد.
 • اگر درمان آسیب ورزشکار به سال عضویت بعد موکول گردد تنها در صورتی مورد پذیرش خواهد بود که گزارش حادثه حداکثر تا ۲ هفته پس از حادثه به هیات ورزشی استان ارسال شده و در تمدید عضویت و دریافت کارت جدید اقدامات لازم انجام شده باشد.
 • اگر مسابقه، اردوی ورزشی، مراسم و جشنواره در شهر، استان و یا کشور دیگری برگزار می‌شود، نسبت به دریافت حکم ماموریت یا معرفی نامه شرکت اقدام کنید.
 • فدراسیون ورزشی پزشکی کشور از سوی قوه قضاییه هیچگونه تعهدی نسبت به پرداخت دیه و ارش ندارد و کلیه‌ی هزینه‌ها و تسهیلات درمانی، کمک هزینه‌ای برای درمان، نقص عضو یا فوت می‌باشند.
 • اگر آسیب یا حوادثی به دلایل غیر ورزشی حتی در محیط ورزشیِ مورد تایید فدراسیون، رخ داده باشد، این مورد خارج از تعهد فدراسیون خواهد بود.
 • در صورتیکه نیاز به جراحی داشته باشید با کسب معرفی نامه از فدراسیون ورزشی هزینه‌ی کمتری می‌پردازید.

خدمات بیمه آسماری برای ورزشکاران؛ مزایای بیمه ورزشی!

بیمه آسماری بیمه ای آسان و اقتصادی برای ورزشکاران عزیز کشورمان است. ورزشکاران عزیز می‌توانند با استفاده از خدمات بیمه آسماری هزینه‌های درمان را به مراتب برای خود کم، و نسبت به تامین هزینه‌های درمانی خود امنیت و و آسودگی خاطر داشته باشند.

بیمه آسماری با ارائه انواع بیمه‌هایی همچنون بیمه درمان تکمیلی خانواده، بیمه درمان تکمیلی شرکتی، بیمه مسئولیت و مهندسی، بیمه آتش سوزی و… آمده است تا در زمان حوادث و بیماری ها همراه و همیار هموطنان عزیزمان باشد. در پاندمی کرونا متاسفانه جامعه ورزشی کشور چند تن از ورزشکاران محبوب را از دست داد؛ در همین راستا بیمه آسماری در دوران کرونا از لحظه‌ی تشخیص تا درمان یا در دوران قرنطینه و بیماری، بیماران عضو بیمه خود را تحت پوشش بیمه قرار می‌دهد و در این مدت خود را متعهد به پرداخت غرامت کرده است. امید است که در کنار هم و با هم بزودی بتوانیم پاندمی کرونا را نیز پشت سر بگذاریم.

بیمه ورزشی برای باشگاه

استفاده از بیمه ورزشی خود را جدی بگیرید!

بیش از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار ورزشکار در ایران وجود دارد. این آمار رفته رفته در حال افزایش است و همین امر نشان از اهمیت بیمه‌ ورزشی برای چنین ورزشکارانی سخن می گوید. ورزشکاران در هر سطحی از حرفه‌ی خود که باشند با آسیب‌های احتمالی روبرو خواهند بود و بیمه نامه ورزشی برای ورزشکاران پوششی مطمئن برای جبران هزینه‌های آن‌هاست.

در کتاب جز از کل چنین آمده است:

“هیچ وقت نمی‌شنوید ورزشکاری در حادثه‌ای فجیع، حس بویایی‌اش را از دست بدهد. اگر کائنات تصمیم بگیرد درسی دردناک به ما انسان‌ها بدهد، که البته این درس هم به هیچ درد زندگی آینده‌مان نخورد، مثل روز روشن است که ورزشکار باید پایش را از دست بدهد، فیلسوف عقلش، نقاش چشمش، آهنگساز گوشش و آشپز زبانش را.”

امید است که هیچ آسیبی به کسی وارد نشود، اما باید بپذیریم که اتفاقات و حوادث در دنیای ما اجتناب ناپذیرند. پس خرید و تمدید کارت بیمه ورزشی خود را بصورت جدی پیگیری کنیم.

خدمات الکترونیک

بیمه درمان انفرادی-خانواده

بیمه درمان انفرادی-خانواده

بیمه تکمیلی خانواده یا بیمه درمان تکمیلی خانواده با کاهش...

بیمه درمان تکمیلی

بیمه درمان تکمیلی

بیمه درمانی یکی از ضروری‌ترین و مهم‌ترین بیمه‌هایی است که...

بیمه مهندسی

بیمه مهندسی

بیمه مهندسی آسماری یکی از انواع جدید بیمه اموال است که خسارت...

نظرات کاربران

-- بارگیری کد امنیتی --