اگر در زمان مسافرت بیمار شدیم چه کار کنیم؟

دسته بندی:

بهترین راه برای پیشگیری از مشکلات ناشی از بیماری در طول سفر، استفاده از بیمه مسافرتی است. این بیمه می‌تواند علاوه بر هزینه‌های درمانی خیال شما را در مورد گم شدن چمدان یا مدارک هم راحت کند.

اگر در طول سفر بیمار شدیم چه کار کنیم؟

مریضی و بیمار شدن از در طول سفر از اتفاق‌های غیرقابل پیش‌بینی بوده که می‌تواند خاطره خوش سفر را به کام هر شخصی تلخ کند. بیماری معمولاً از عوامل مختلفی مثل تغییر شرایط آب‌وهوایی یا تغییر رژیم غذایی نشأت می‌گیرد و هر مسافری می‌تواند به آن دچار شود. حالا سوال اینجاست که اگر در زمان مسافرت بیمار شدیم چه کار کنیم. در این مقاله با ما همراه باشید تا به پاسخ این سوال برسیم و بهترین راه‌حل‌ها را برای عبور از مشکل بیماری در مسافرت یاد بگیریم.

 

مشکلات ناشی از بیماری در سفر

مریض شدن در طول سفر یک یا چند مورد از مشکلات زیر را برای افراد ایجاد می‌کند:

  1. تفریح، کار و زیارت می‌تواند هدف هر شخصی از سفر باشد. متأسفانه بیماری در طول مسافرت همان مهمان ناخوانده‌ای است که رسیدن به این قبیل اهداف را مختل می‌کند. طبیعتاً بی‌حال شدن، تب و لرز، تهوع، سرگیجه یا هر نشانه دیگری از بیماری به شما اجازه نخواهد داد که از تختخواب خود خارج شوید! در این شرایط نه خبری از تفریح خواهد بود و نه کار یا زیارت.
  2. هدر رفتن زمان و بهم ریختن همه برنامه‌ریزی‌ها از معضلاتی است که بیمار شدن در سفر با خود به همراه دارد. این مسئله علی‌الخصوص در سفرهای کاری یا زمانی که دسته‌جمعی سفر رفته‌اید، استرس و نگرانی زیادی را به افراد منتقل می‌کند.
  3. پیدا کردن یک مرکز درمانی خوب برای معالجه شدن مخصوصاً در شرایطی که به کشورهای خارجی سفر کرده‌اید، سخت خواهد بود. اگر شخص توانایی کمی در صحبت کردن به زبان‌های خارجی داشته باشد، فرآیند درمان و ارتباط گرفتن با پزشکان هم برای اون یک مشکل تلقی می‌شود. همه این موارد کنار هم قرار می‌گیرد و استرس زیادی را به شخص وارد می‌کند و روی روند بهبود او هم تاثیر منفی دارد.
  4. هزینه‌های مربوط به خدمات درمانی در هر گوشه و کنار این دنیا متفاوت است! پس ممکن است بخش زیادی از بودجه‌ای که برای سفر در نظر داشتید را برای رسیدن به سلامتی و حال خوب خرج کنید. البته استفاده از خدمات مربوط به بیمه مسافرتی امکان جلوگیری از این هزینه‌های سنگین را خواهد گرفت.

اگر در زمان مسافرت بیمار شدیم چه کار کنیم؟

توصیه‌هایی برای پیشگیری از بیماری در طول سفر

به احتمال زیاد هر کس برای مواجه شدن با بیماری در مسافرت برنامه خاص خودش را دارد. در واقع بهتر است از قبل بدانیم که اگر در زمان مسافرت بیمار شدیم چه کار کنیم؛ اما معمولاً اکثر افراد با قرار گرفتن در شرایط سخت و استرس‌زا نمی‌توانند واکنشی صحیح و به‌موقع داشته باشند. اگر تجربه این نوع از استرس را دارید یک بار لیست کارهای زیر را همزمان با بستن چمدان سفر در ذهن خود مرور کنید:

از ماسک، اسپری ضدعفونی‌کننده و دستکش استفاده کنید

این روزها همه ما درباره اهمیت ضدعفونی کردن و مراقبت در برابر انتقال ویروس‌ها می‌دانیم. رعایت این موارد در طول سفر می‌تواند به جلوگیری از بیماری‌هایی مثل سرماخوردگی، آنفولانزا یا هر ویروس دیگری کمک کند.

غذاهای سالم بخورید

آشنا شدن با سلیقه غذایی اقوام مختلف و چشیدن طعم‌های جدید یکی از لذت‌بخش‌ترین بخش‌های هر سفر است. اما ممکن است همین لذت شما را به بیماری‌هایی مثل دل‌درد، دلپیچه و مواردی مشابه مبتلا کند. برای محافظت از خود در برابر این بیماری‌ها، بهتر است در هر رستورانی غذا نخورید. از بهداشتی بودن غذاخوری‌های مختلف مطمئن شوید تا علاوه بر خوشمزه بودن غذاها، خیالتان از بابت مریض نشدن راحت باشد.

داروهای مجاز و ضروری را با خود همراه داشته باشید

اگر به بیماری خاصی مبتلا هستید و مصرف مرتب دارو از طرف پزشک برای شما تجویز شده، یعنی باید حتماً داروهای مهم را در هر سفری با خود به همراه داشته باشید. اگر هم برای سفرهای خارجی آماده می‌شوید، داروهای مجاز برای ورود به کشور مقصد را جزو لوازم ضروری سفر خود قرار دهید.

البته این احتمال هم وجود دارد که داروها را گم کنید یا اصلاً کیف آن‌ها را جا بگذارید! در چنین شرایطی استفاده از بیمه‌های مسافرتی به شما کمک می‌کند که به راحتی داروهای مورد نیاز خود را دوباره تهیه کنید. اگر اولین بار است که این نوع از پوشش‌های بیمه مسافرتی به گوش شما می‌خورد با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درباره آن کسب کنید.

مشکلات ناشی از بیماری در سفر

بیمه مسافرتی چیست؟

همان‌طور که از اسمش پیداست، بیمه مسافرتی برای جبران خسارت‌های احتمالی در طول سفر طراحی شده است. اتفاقات ناگواری مثل بیمار شدن، سرقت یا گم شدن مدارک و چمدان، هزینه‌های مربوط به تهیه دارو و خدمات پزشکی در طول سفر از طریق این بیمه پرداخت می‌شوند. حتی بخشی از خدمات بیمه دندانپزشکی هم از طریق بیمه مسافرتی به بیمه‌شدگان تعلق خواهد گرفت.

به طور معمول از این بیمه برای سفرهای خارجی استفاده می‌شود؛ تهیه بیمه مسافرتی برای بعضی از سفرهای خارجی اجباری است و مثل ویزا جزو مدارک مورد نیاز سفر محسوب می‌شود. اما از بین انواع مختلف بیمه‌های مسافرتی باید کدام را انتخاب کنیم؟

چه مواردی تحت پوشش بیمه مسافرتی قرار می‌گیرد؟

با کمک بیمه‌های مسافرتی می‌توانید از خدمات زیر بهره ببرید:

  • پوشش هزینه‌های مربوط به خدمات پزشکی در هنگام سفر
  • پوشش هزینه‌های خدمات دندانپزشکی برای مسافران
  • پرداخت هزینه دارو در بیمه مسافرتی (به شرط ضروری بودن مصرف آن دارو)
  • پوشش خدمات درمانی بیماری‌های شدید
  • پرداخت هزینه‌های بازگشت به کشور در صورت بروز حادثه
  • پوشش هزینه همراه مسافر در صورت بستری شدن
  • پرداخت هزینه مسائل حقوقی مسافران در کشورهای خارجی (مسائل حقوقی مثل عدم رعایت حقوق شهروندی)
  • پوشش هزینه‌های مربوط به بار، مدارک مسافر و تأخیر پرواز در بیمه مسافرتی

لازم به ذکر است که خدمات درمانی این بیمه برای مواردی مثل جراحی‌های زیبایی، زایمان یا صدمات ناشی از ورزش‌های خطرناک ارائه نمی‌شود. افرادی که به صورت حرفه‌ای ورزشی را دنبال می‌کنند، باید از بیمه ورزشی برای این موارد استفاده کنند. همچنین کسانی که درگیر بیماری‌های خاص هستند و از این مسئله اطلاع دارند باید در مورد مشکل خود با شرکت ارائه‌دهنده بیمه مسافرتی صحبت کنند.

مشکلات ناشی از بیماری در سفر

کدام بیمه مسافرتی بهتر است؟

طبیعتاً آن دسته از بیمه‌های مسافرتی که بتوانند تمام نیازهای بیمه‌شدگان را تحت پوشش قرار دهند، بیمه بهتری خواهند بود. همانند سایر بیمه‌ها (مثل بیمه تکمیلی) زمانی می‌توانیم یک بیمه مسافرتی را به بعنوان بهترین مورد معرفی کنیم که هم با مراکز درمانی متعددی قرارداد داشته باشد و هم سقف تعهدات آن برای پوشش بیمه بالا باشد. دریافت تمامی خدماتی که به عنوان موارد تحت پوشش بیمه مسافرتی ذکر شده، از طریق شرکت بیمه آسماری برای مسافران فراهم شده است.

بیمه مسافرتی آسماری خدمات گفته شده را برای کسانی که قصد سفر به کشورهای خارجی دارند، ارائه می‌دهد. استفاده کردن از این نوع بیمه به مسافران کمک می‌کند تا دغدغه کمتری برای دریافت خدمات و امکانات درمانی در طول سفر خود داشته باشند.

شرکت کمک‌رسان ایران (SOS) که از اعضای گروه جهانی کمک‌رسانی (IAG) است، یکی از اصلی‌ترین سهامداران خدمات بیمه آسماری است. تعداد زیادی از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در سراسر جهان جزو مراکز طرف قرارداد بیمه SOS قرار دارند؛ به همین دلیل بیمه مسافرتی آسماری در تمام کشورهای جهان معتبر و قابل استفاده است.

بهترین راه برای پیشگیری یا برخورد با بیماری در طول سفر

در این مقاله سعی کردیم همه چیز را درباره چگونگی برخورد با بیماری در سفر با هم مورد بررسی قرار دهیم. بهترین راه برای پیشگیری از مشکلات ناشی از بیماری در طول سفر، استفاده از بیمه مسافرتی است. این بیمه می‌تواند علاوه بر هزینه‌های درمانی خیال شما را در مورد گم شدن چمدان یا مدارک هم راحت کند. پیشنهاد می‌کنیم از بیمه مسافرتی آسماری برای سفرهای خارجی خود استفاده کنید تا بتوانید در هر کشوری از این خدمات بهره ببرید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این بیمه می‌توانید با شماره ۴۳۴۱۷ – ۰۲۱ تماس بگیرید یا از طریق سایت asmari-insurance.com درخواست مشاوره خود را ثبت کنید.

خدمات الکترونیک

پنل بیمه شدگان درمان

پنل بیمه شدگان درمان

مشاهده پوشش‌ها، چاپ بیمه‌نامه، مشاهده پرداخت خسارت‌ها و...

پرتال بیمه شدگان درمان

پرتال بیمه شدگان درمان

دریافت معرفی‌نامه آنلاین و...

استعلام و چاپ بیمه نامه

استعلام و چاپ بیمه نامه

برای استعلام بیمه نامه خود کلیک نمایید....

نظرات کاربران

-- بارگیری کد امنیتی --