شعار روز جهانی کوهستان ۲۰۲۱ : گردشگری پایدار کوهستانی

دسته بندی:

‌ ‌

یازدهم دسامبر مصادف با ۲۰ آذر روز جهانی کوهستان
نماد این روز شامل سه مثلث متساوی الاضلاع بر روی یک خط افقی است. ‌
در مثلث سمت چپ یک الماس آبی رنگ قرار دارد که نشان از یخ و برف در قله کوه و لزوم توجه به گرمایش زمین و حفظ برفهای کوهستان دارد، مثلث میانه دایره نارنجی دارد که نشان دهنده منابع طبیعی محیط کوهستان است که به طور مداوم از داخل کوه ها استخراج می شوند، مثلث سمت راست یک مثلث سبز کوچک در پایه دارد که نشان دهنده سرسبزی و محصولاتی است که در دامنه کوه ها رشد می کنند.

امسال موضوع گردشگری پایدار کوهستانی توسط مجمع عمومی سازمان ملل متحد برای روز جهانی کوهستان انتخاب شده است .
گردشگری پایدار در کوه‌ها می‌تواند به ایجاد گزینه‌های اضافی و جایگزین معیشتی و ترویج فقرزدایی، محرومیت های اجتماعی و همچنین حفاظت از مناظر و تنوع زیستی کمک کند. این راهی برای حفظ میراث طبیعی، فرهنگی و معنوی، ترویج صنایع دستی محلی و محصولات با ارزش و جشن گرفتن بسیاری از شیوه های سنتی مانند جشنواره های محلی است. گردشگری کوهستانی حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد از گردشگری جهانی را به خود جذب می کند. با این حال، گردشگری یکی از بخش‌هایی است که بیشتر تحت تأثیر همه‌گیری کووید-۱۹ قرار گرفته و بر اقتصاد، معیشت، خدمات عمومی و فرصت‌ها در همه قاره‌ها تأثیر می‌گذارد. در کوهستان ها، محدودیت های بیماری همه گیر آسیب پذیری جوامع کوهستانی را بیشتر کرده است.
این بحران را می توان فرصتی برای بازنگری در گردشگری کوهستان و تأثیر آن بر منابع طبیعی و معیشت، مدیریت بهتر آن و مهار آن به سوی آینده ای انعطاف پذیرتر، سبزتر و فراگیر تلقی کرد.

” بیمه آسماری همنورد و دوستدار محیط زیست “

خدمات الکترونیک

پنل بیمه شدگان درمان

پنل بیمه شدگان درمان

مشاهده پوشش‌ها، چاپ بیمه‌نامه، مشاهده پرداخت خسارت‌ها و...

پرتال بیمه شدگان درمان

پرتال بیمه شدگان درمان

دریافت معرفی‌نامه آنلاین و...

استعلام و چاپ بیمه نامه

استعلام و چاپ بیمه نامه

برای استعلام بیمه نامه خود کلیک نمایید....

نظرات کاربران

-- بارگیری کد امنیتی --