چرا باید بیمه بدنه داشته باشیم؟

دسته بندی:

با توجه به هزینه‌های سنگین ناشی از خسارت‌های احتمالی در اثر تصادفات خودروها، اهمیت بیمه بدنه خودرو امروزه برکسی پوشیده نیست. بیمه بدنه یکی از مهم‌ترین و مفیدترین بیمه نامه‌ها برای صاحبان وسایل نقلیه است. زیرا بیمه گذار می‌تواند با پرداخت حق بیمه اندک و خرید بیمه اختیاری بدنه، هزینه‌های ناشی از خسارات تصادفات رانندگی […]

چرا باید بیمه بدنه داشته باشیم

با توجه به هزینه‌های سنگین ناشی از خسارت‌های احتمالی در اثر تصادفات خودروها، اهمیت بیمه بدنه خودرو امروزه برکسی پوشیده نیست. بیمه بدنه یکی از مهم‌ترین و مفیدترین بیمه نامه‌ها برای صاحبان وسایل نقلیه است. زیرا بیمه گذار می‌تواند با پرداخت حق بیمه اندک و خرید بیمه اختیاری بدنه، هزینه‌های ناشی از خسارات تصادفات رانندگی را تحت پوشش شرکت بیمه گر قرار دهد. در این مقاله با بیمه آسماری همراه باشید تا با بیمه بدنه و اهمیت استفاده از آن بیشتر آشنا شویم.

اهمیت استفاده از بیمه بدنه

بیمه بدنه چیست؟

بیمه بدنه خودر، یک بیمه نامه اختیاری است که جبران زیان و خسارات وارد برخودرو در صورت بروز حادثه را تقبل می‌کند. این بیمه نامه شامل مواردی می‌شود که باعث آسیب یا از بین رفتن وسیله نقلیه می‌شوند. به طور کلی همه وسایل نقلیه از موتور سیکلت گرفته تا خودروهای شخصی، وسایل حمل و نقل عمومی و کامیون‌ها قابلیت دریافت بیمه بدنه را دارند. با این حال، خودرو مورد نظر حتماً باید توسط کارشناسان بیمه بررسی شود تا تأییدیه‌های لازم برای عقد قرارداد بیمه اختیاری بدنه را دریافت کند.

بیمه بدنه یکی از خدمات بیمه آسماری است. بالاترین سقف تعهدات و پرداخت خسارت در سریع‌ترین زمان ممکن باعث شده تا بیمه بدنه آسماری به یکی از بهترین بیمه نامه‌های در دسترس صاحبان وسایل نقلیه در ایران تبدیل شود.

چرا باید از بیمه بدنه استفاده کنیم؟

آمارها نشان دهنده رشد حوادث رانندگی در سال‌های اخیر هستند. از سوی دیگر افزایش قیمت خودروها در یک دهه گذشته باعث شده تا هزینه‌های ناشی از تصادفات سر به فلک بکشد. در چنین شرایطی، وجود بیمه نامه بدنه خودرو، خیال صاحبان آن‌ها را از بابت پوشش هزینه‌ها راحت می‌کند. بیمه بدنه در کنار بیمه شخص ثالث از انواع پرکاربرد بیمه اتومبیل هستند.

بیمه شخص ثالث براساس قانون اجباری است اما بیمه بدنه به صورت اختیاری ارائه می‌شود. همین موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد در استفاده از این بیمه نامه پرکاربرد و مفید سهل انگاری کنند. در حالی که با توجه به هزینه‌های سنگین خسارات ناشی از تصادفات خودروها، استفاده از این بیمه نامه به اندازه بیمه شخص ثالث مهم است.

موارد تحت پوشش بیمه بدنه خودرو

چه خساراتی تحت پوشش بیمه بدنه خودرو قرار می‌گیرند؟

خسارت‌های تحت پوشش بیمه بدنه اتوموبیل به دو بخش خسارات اصلی و پوشش‌های اضافه تقسیم می‌شوند. خسارات اصلی شامل موارد زیر است:

 • برخورد خودرو با یک جسم ثابت یا متحرک
 • واژگونی و سقوط خودرو
 • آتش سوزی، اصابت رعد و برق یا انفجار خودرو یا لوازم یدکی اصلی همراه آن
 • سرقت کلی خودرو شامل خسارت ناشی از سرقت خودرو یا خسارت ناشی از آسیب دیدن وسایل اصلی یا وسایل اضافی درج شده در بیمه‌نامه

در کنار پوشش‌های اصلی که با خرید بیمه بدنه از آن‌ها بهره مند می‌شوید، در صورت نیاز می‌توانید پوشش‌های دیگری را نیز به بیمه نامه خود اضافه کنید. موارد زیر جزو مهم‌ترین پوشش‌های اضافه بیمه بدنه آسماری هستند:

 • سرقت قطعات فابریک و غیر فابریک بدون سرقت وسیله نقلیه حداکثر تا ۲۰% ارزش خودرو
 • هزينه اياب و ذهاب در صورت عدم امكان استفاده از وسيله نقليه بيمه شده ناشي از خطرات اصلي موضوع بيمه (به استثناء سرقت) تا مبلغ مشخص براي مدت معين
 • نوسانات قیمت بازار حداكثر تا سقف ۵۰% مازاد بر سرمايه بيمه شده مشروط بر آن که مورد بیمه در زمان صدور بیمه‌نامه به قیمت واقعی و ارزش روز بیمه شود.
 • بلاياي طبيعي شامل: سيل و زلزله
 • اسيد پاشي و ریزش مواد شيميایي
 • شكست شيشه به تنهائي بدون برخورد اشیاء خارجی و به عللی غیر از خطرات تحت

بهترین بیمه بدنه برای خودرو کدام است؟

حالا که با اهمیت استفاده از بیمه بدنه خودرو آشنا شدیم، انتخاب بهترین گزینه برای خرید بیمه بدنه نیز اهمیت پیدا می‌کند. تقریباً همه شرکت‌های بیمه‌ای، خدمات بیمه بدنه را به عنوان یکی از خدمات اصلی خود در اختیار بیمه شدگان قرار می‌دهند. به همین دلیل انتخاب بهترین گزینه از بین شرکت‌های بیمه‌ای مختلف گاهی می‌تواند چالش برانگیز باشد. بیمه بدنه آسماری با توجه به پوشش‌های گسترده‌ای که از آن‌ها نام بردیم و هزینه مقرون به صرفه، جزو اصلی‌ترین و بهترین گزینه‌های بسیاری از افراد است.

علاوه بر این موارد بیمه آسماری با ارائه گسترده‌ترین پوشش بیمه بدنه، امکان اضافه کردن مواردی مانند هزینه فرانشیز و ترانزیت خودرو به بیمه نامه را در اختیار مشتریان عزیز خود قرار می‌دهد. به این ترتیب اگر به دنبال یک بیمه بدنه کامل با پوشش گسترده خدمات در مناطق آزاد هستید، بیمه بدنه آسماری بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

هزینه بیمه بدنه

چه خسارت‌هایی تحت پوشش بیمه بدنه نیستند؟

با اینکه بیمه بدنه اصلی‌ترین خسارت‌های ناشی از تصادفات رانندگی و حتی هزینه‌های اضافی مانند هزینه‌های ایاب ذهاب در صورت عدم امکان استفاده از وسیله نقلیه را تحت پوشش قرار می‌دهد اما دارای استثنائاتی است. شرکت‌های ارائه دهنده خدمات بیمه بدنه موارد زیر را تحت پوشش قرار نمی‌دهند:

 • خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، حمله یا اعتصاب
 • خسارت‌های ناشی از انفجارهای هسته‌ای
 • خسارت‌هایی که به صورت عمدی توسط بیمه‌گذار، ذی‌نفع یا راننده خودرو به آن وارد می‌شوند
 • خسارت‌هایی ناشی از حوادثی که علت وقوع آن، استفاده از مشروبات الکلی، مواد روانگردان یا مخدر باشد
 • خسارت‌هایی که در اثر بکسل کردن وسیله نقلیه دیگری به خودرو وارد می‌شود
 • خسارت‌هایی که به دلیل حمل بار بیش از حد به خودرو وارد می‌شود

با استفاده از بیمه بدنه آسماری دیگر نگران هزینه‌های ناشی از تصادفات رانندگی نباشید

در این مقاله سعی کردیم با اهمیت استفاده از بیمه بدنه آشنا شویم. بیمه بدنه خودرو در کنار بیمه شخص ثالث از الزامات اولیه‌ای هستند که صاحبان همه وسایل نقلیه به آن نیاز دارند. پوشش هزینه‌های سنگین ناشی از تصادفات خودرویی و پوشش‌های کاربردی دیگر از جمله دلایل اصلی هستند که اهمیت بیمه بدنه را نشان می‌دهند. با استفاده از بیمه بدنه آسماری می‌توانید از گسترده‌ترین پوشش بیمه بدنه اتوموبیل، بالاترین سقف تعهدات و پرداخت سریع خسارات بهره مند شوید. برای خرید بیمه بدنه آسماری کافی است تا با شماره ۰۲۱۴۳۴۱۷ تماس بگیرید یا درخواست مشاوره خود را ثبت کنید. شما می‌توانید تجربیات خود در استفاده از بیمه بدنه و نظرات خود در این زمینه را با ما به اشتراک بگذارید.

خدمات الکترونیک

بیمه شخص ثالث در مناطق آزاد

بیمه شخص ثالث در مناطق آزاد

همه کسانی که با وسایل نقلیه رانندگی می‌کنند، باید به این...

بیمه خودرو مناطق آزاد

بیمه خودرو مناطق آزاد

تصادف یا بروز حوادث مرتبط با خودرو اجتناب ناپذیر هستند. با...

بیمه‌ بدنه خودرو مناطق آزاد

بیمه‌ بدنه خودرو مناطق آزاد

خودرو در کشور ما یک کالای سرمایه‌ای است و بسیاری از مردم با...

نظرات کاربران

-- بارگیری کد امنیتی --