بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی آسماری خدمتی ویژه برای افرادی است که قصد مسافرت به خارج از ایران را دارند. حادثه در هر جایی ممکن است برای ما رخ بدهد، در خانه، در مسیر رفت و برگشت به محل کار و حتی در سفر. با این حال وقتی به سفر خارجی می‌روید و قصد دارید خوش بگذرانید، یک حادثه ناگوار می‌تواند همه چیز را خراب کند، اما راهی برای جبران کردن هست؟
طبیعی است که خسارت معنوی وارد شده به مسافر را نمی‌توان با پول جبران کرد، اما جبران خسارت مادی با بیمه مسافرتی امکان پذیر است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، همین حالا می توانید با مشاوران حرفه ای ما ارتباط برقرار کنید.

بیمه مسافرتی آسماری

اگر قصد سفر به خارج از کشور را دارید، باید برای جبران خسارت‌های احتمالی در طول سفر فکری بکنید. بیمه مسافرتی به مخاطب این اطمینان را می‌دهد که در طول سفر خود نگران اتفاقات ناگواری از قبیل بیماری‌، سرقت یا گم‌شدن مدارک و چمدان و … نباشد. بیمه آسماری با ارائه بهترین و با کیفیت‌ترین خدمات بیمه مسافرتی، خیال بیمه شدگان را راحت می‌کند. در ادامه بیشتر با بیمه مسافرتی و دلایل اهمیت آن آشنا می‌شویم.

بیمه مسافرتی؛ بیمه‌ای مورد نیاز همه مسافران

بیمه مسافرتی آسماری با پوشش همه نیازهای مسافران به خدمات درمانی و سایر خدمات پرکاربرد در هنگام سفر، امکانات جذابی را در اختیار بیمه شدگان قرار می‌دهد. به این ترتیب در زمان وقوع حادثه‌ای ناگوار در هنگام مسافرت، بیمه شدگان دغدغه‌های کمتری از بابت دریافت امکانات درمانی با کیفیت و هزینه آن‌ها خواهند داشت. به طور معمول از این نوع بیمه برای سفرهای خارجی استفاده می‌شود. زیرا در اکثر موارد برای ورود به کشورهای خارجی ارائه بیمه نامه مسافرتی الزامی است. با در اختیار داشتن بیمه مسافرت آسماری در همه جای ایران تحت پوشش بیمه قرار خواهید داشت. به همین دلیل همه مسافرانی که قصد خروج از کشور را دارند باید به فکر تهیه بیمه مسافری باشند.

مزایای خرید بیمه مسافرتی؛ چرا بیمه بهترین بیمه مسافرتی است؟

با خرید بیمه مسافرتی آسماری خیال خود را از هر جهت راحت می‌کنید. شرکت کمک رسان ایران (SOS) به عنوان سهامدار اصلی و ارائه دهنده خدمات بیمه آسماری، یکی از اعضای مرکزی گروه IAG (گروه جهانی کمک رسانی) است. به این ترتیب، بیمه مسافرتی این شرکت در تمام کشورهای جهان معتبر است و در هر جایی از جهان که به خدمات بیمه‌ای نیاز داشته باشید، در کنار شما خواهد بود. در نهایت با خرید بیمه مسافرتی آسماری در هیچ کشوری غریبه و تنها نیستید. بیمه مسافری می‌تواند تکمیلی کننده بیمه درمانی آسماری باشد. به این ترتیب در ایران و خارج از ایران بهترین پوشش بیمه‌ای را دریافت خواهید کرد.

پوشش‌های بیمه مسافرتی؛ چه خدماتی تحت پوشش بیمه درمان مسافران قرار دارد؟

بیمه مسافرتی شرکت بیمه آسماری، در تلاش است تا با ارائه خدمات ویژه تمام نیازهای بیمه شدگان عزیز را پوشش دهد. همچون بیمه درمان تکمیلی خانواده، در بیمه مسافرتی آسماری نیز شاهد بیشترین پوشش‌های بیمه‌ای در بین تمامی شرکت‌های بیمه کننده هستیم. با خرید بیمه مسافرتی، شرکت بیمه آسماری خسارات و هزینه‌هایی که در صورت وقوع حوادث و خطرات در هنگام سفر ایجاد خواهد شد را به شرح زیر جبران می‌کند:

پوشش هزینه‌های پزشکی در هنگام سفر

تمام هزینه‌های به وجود آمده در اثر بیماری‌ها یا حوادث و صدمات مختلف که نیازمند مراقبت پزشکی و بستری شدن در بیمارستان و مراکز درمانی باشد، توسط شرکت بیمه پرداخت خواهد شد. در این پوشش همه هزینه‌های بستری، معاینه، درمان، جراحی و… تا سقف تعهد بیمه‌نامه جبران می‌شود.

پوشش هزینه‌های دندانپزشکی مسافران

در این پوشش، تنها هزینه معالجه ضروری مانند درمان عفونت شدید، دندان درد، کشیدن دندان و… پرداخت می‌شود.

پرداخت هزینه دارو در بیمه مسافرتی

در صورت مفقود شدن داروهای همراه مسافر (به شرط ضروری بودن مصرف آن‌ها) شرکت بیمه موظف است هزینه ارسال مجدد داروهای مورد نیاز بیمه‌گذار را پرداخت کند.

پوشش خدمات درمانی بیماری‌های شدید در بیمه مسافری

در صورت وقوع حوادث نسبتاً سنگین یا ابتلا به بیماری‌های شدید، شرکت بیمه بر اساس شرایط شخص آسیب دیده و با مشورت پزشک، مشخص می‌کند که اقدامات لازم جهت درمان شخص در همان کشور انجام دهد یا زمینه را برای انتقال او به کشورش فراهم می‌کند. شرکت بیمه موظف است مناسب‌ترین تصمیم را با مشورت پزشک متخصص اخذ کند.

پرداخت هزینه‌های بازگشت به ایران در صورت بروز حادثه

در صورت ابتلا به بیماری یا وقوع حادثه‌ای که بیش از ۱۰ روز به بستری شدن در بیمارستان نیاز داشته باشد، شرکت بیمه هزینه بازگشت یکی از همراهان بیمار را پرداخت می‌کند.

پوشش هزینه همراه مسافر در صورت بستری شدن

در موارد دیگری که نیاز به بستری شدن بیش از ۱۰ روز وجود داشته باشد، هزینه رفت و آمد و اقامت یکی از بستگان درجه یک بیمار، توسط شرکت بیمه پرداخت می‌شود تا به عنوان همراه در کنار وی باشد.

پرداخت هزینه مسائل حقوقی مسافران در کشورهای خارجی

در مواردی که بیمه مسافرتی شامل پوشش حقوقی باشد، شرکت بیمه حمایت‌های حقوقی فراوانی از شخص به عمل خواهد آورد. مشکلات حقوقی ممکن است در صورت رعایت نکردن قوانین شهروندی در کشورهای خارجی و یا آشنا نبودن با قوانین و مقررات مربوط به آنجا رخ دهد و شخص مسافر را با مشکلات و درگیری‌های فراوان و همچنین هزینه‌های زیاد مواجه کند.

در این موارد شرکت بیمه حمایت‌هایی از قبیل: مشاوره و پیگیری پرونده و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به حق الوکاله و هزینه‌های مربوط به دادگاه و فرآیند دفاع را تعهد می‌کند.

پوشش هزینه‌های مربوط به بار، مدارک مسافر و تأخیر پرواز در بیمه مسافرتی

در این پوشش‌ها، شرکت بیمه‌آسماری هزینه خسارت سرقت یا مفقودی بار و مدارک شخصی و همچنین تأخیر در حرکت وسیله نقلیه مربوط به سفر را پرداخت می‌کند. به این ترتیب علاوه بر خدمات درمانی، بیمه مسافرتی آسماری خدمات پر کاربردی را ارائه می‌کند.

موارد خارج از تعهد پوشش بیمه مسافرتی 

مانند سایر بیمه‌نامه‌ها، بیمه مسافرتی هم استثنائاتی دارد که از پوشش خارج است. موارد خارج از تعهد در واقع شرایط خاص و استنثایی هستند که با رخ دادن آن‌ها، شرکت ارائه کننده بیمه مسافرتی تعهدی در قبال آن‌ها ندارد و از پرداخت هزینه معاف خواهد بود. قبل از خرید بیمه مسافرتی حتماً به این موارد توجه کنید. موارد خارج از تعهد پوشش بیمه مسافرتی آسماری عبارتند از:

 • بیماری سابقه‌دار و عوارض ناشی از آن که بیمه‌شده قبلاً از آن آگاهی داشته و پیش از دریافت بیمه مسافرتی برای آن تحت درمان بوده یا هست
 • وقوع هر نوع حادثه در شرایط جنگ، حمله نظامی ویا عملیات تروریستی
 • خودکشی و صدمات عمدی وارده به خود
 • مشارکت در عمل مجرمانه
 • آسیب وارده ناشی از تشعشعات هسته‌ای
 • زایمان در خلال سه ماه مانده به موعد زایمان و سقط‌ جنین اختیاری
 • آسیب وارده ناشی از مصرف مواد مخدر، مشروبات الکلی و داروهای روان‌گردان به‌استثنای داروهایی که با تجویز پزشک مصرف‌شده باشد
 • اختلالات مادرزادی و بیماری‌ها و عوارض ناشی از آن
 • پیشگیری یا واکسیناسیون
 • عوارض ناشی از فیزیوتراپی
 • هزینه‌های مربوط به انرژی‌درمانی و درمان به‌منظور زیبایی
 • عوارض ناشی از بیماری‌های روانی و جنون
 • انجام ورزش‌های حرفه‌ای و یا ورزش‌هایی که عرفا خطرناک محسوب می‌گردند مانند: اسکی، پارکور، پرش‌باچتر و غیره

هزینه خرید بیمه مسافرتی؛ نرخ بیمه مسافرتی چقدر است؟

عوامل گوناگونی روی هزینه خرید بیمه مسافرتی تأثیر می‌گذارند. به طور کلی هرچقدر میزان تعهدات شرکت بیمه کننده بیشتر شود، قیمت نرخ بیم مسافرتی نیز افزایش پیدا می‌کند. به طور کلی قیمت بیمه‌مسافرتی بر اساس اصلی سه عامل سن بیمه شده، مدت زمان سفر و مقاصد سفر محاسبه می‌شود:

شرایط سنی برای دریافت بیمه مسافر

سن مسافر به نوعی مشخص کننده میزان احتمال وقوع مشکلات جسمی، میزان سلامتی و همچنین احتمال قرار گرفتن در معرض خطرات مختلف است، به این معنی که هر چه سن مسافر بیشتر باشد، مبلغ بیشتری به عنوان حق‌بیمه پرداخت خواهد کرد. به طور معمول نرخ بیمه برای افراد بالاتر از ۶۰ سال افزایش پیدا می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاوران حرفه‌ای آسماری ارتباط برقرار کنید.

مدت سفر و تأثیر آن بر هزینه بیمه مسافری

طبیعی است که هرچه مدت زمان سفر بیشتر شود، هزینه بیمه‌نامه مسافرتی نیز بیشتر خواهد شد. مدت بیمه‌مسافرتی به مدت زمانی که قصد سفر دارید بستگی دارد و بر اساس بازه‌های زمانی زیر انتخاب می‌شود:

 • ۱ تا ۷ روز
 • ۸ تا ۱۵ روز
 • ۱۶ تا ۲۳ روز
 • ۲۴ تا ۳۱ روز
 • ۳۲ تا ۴۵ روز
 • ۴۶ تا ۶۲ روز
 • ۶۳ تا ۹۲ روز
 • شش ماهه
 • یک ساله

مقصد سفر؛ بیمه مسافرتی با پوشش در سراسر جهان

با خرید بیمه مسافرتی آسماری در سراسر جهان تحت چتر حمایتی آسماری و SOS خواهید بود. با این حال، برای بعضی از مقاصد مسافرتی، امکان انتخاب پوشش مالی نیز وجود دارد و این مورد نیز بر روی قیمت بیمه‌نامه تأثیر خواهد گذاشت. در هنگام دریافت بیمه نامه مسافرتی می‌توانید موارد خاص را انتخاب نمایید.

راهنمای استفاده از بیمه‌مسافرتی در خارج از ایران

اگر بیمه مسافرتی آسماری را انتخاب کرده‌اید، دیگر لازم نیست نگران مشکلات احتمالی در هنگام سفر باشید. شما در هر کشوری از جهان می‌توانید از خدمات بیمه‌ای آسماری بهره مند شوید. برای استفاده از بیمه مسافرتی در خارج از ایران، کافی است تا دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید.

 پرداخت مستقیم حق بیمه به مراکز درمانی در سراسر دنیا

شرکت بیمه آسماری با همکاری شریک تجاری خود یعنی شرکت کمک‌رسان‌ایران (SOS) و با خدمات‌دهی شرکت IAG با بیش از ۲۰۰ شعبه فعال در سرار جهان، قادر به پرداخت مستقیم به مراکز درمانی در کشور مقصد بیمه‌گذار می‌باشد. بنابراین تنها کافی است تا مدارک بیمه‌ای خود را به همراه داشته باشید و به نماینده بیمه‌ای و شعب بیمه آسماری تحویل دهید. اطلاعات مربوط به شعب خارجی آسماری را می‌توانید از طریق

مهلت اعلام خسارت بیمه شده به شرکت بیمه‌گر

در صورت بروز حادثه باید در طی مدت زمان مشخصی، اطلاعات لازم در اختیار بیمه آسماری قرار بگیرد. حداکثر مهلت اعلام خسارت برای بررسی پرونده هفت روز می‌باشد. بررسی پرونده‌ی خسارت پس از مهلت مذکور، بسته به موافقت بیمه‌گر می‌باشد. بنابراین اگر در هنگام مسافرت با مشکلی رو به رو شده‌اید بلافاصه نمایندگی آسماری را در جریان بگذارید.

مدارک اولیه جهت تشکیل پرونده خسارتی بیمه‌شدگان بیمه مسافرتی

مدارک زیر بعد از خرید بیمه مسافرتی دریافت می‌شوند تا پرونده بیمه‌ای برای مسافران تشکیل گردد:

 • تصویر بیمه‌نامه
 • تصویر بلیط رفت
 • تصویر صفحه اول پاسپورت
 • تصویر ویزا
 • تصویر مهر ورود و خروج از کشور ایران (مندرج در پاسپورت)

مدارک لازم برای پرداخت هزینه‌های بیمارستانی بیمه شدگان در هنگام مسافرت

بیمه آسماری هزینه‌های بیمارستانی در سراسر جهان را به بیمه شدگان بیمه مسافرتی پرداخت می‌کند اما برای انجام تعهدات خود به نیاز به مدارکی دارد. در زمانی که در خارج از کشور و در مسافرت هستید، حتماً مدارک زیر را از خدمات دهنده درمانی خود دریافت کنید تا در هنگام پرداخت هزینه‌ها با مشکلی رو به رو نشوید.

 • تصویر گزارش پزشک (شامل تشخیص اولیه بیماری، تصاویر آزمایشات انجام شده، داروها، و…)
 • تصویر صورتحساب‌ها و قبض‌های پرداختی به درمانگاه‌ها و یا بیمارستان

مدارک لازم برای دریافت خسارت هزینه‌های دندانپزشکی بیمه مسافرتی

خدمات دندانپزشکی فوری یکی از مهم‌ترین خدمات درمانی تحت پوشش بیمه مسافرتی آسماری است که در سراسر جهان می‌توانید از آن استفاده کنید. در هنگام مراجعه به مراکز خدمات دندانپزشکی مدارک زیر را دریافت کنید تا با تحویل آن‌ها به نماینده بیمه آسماری، هزینه درمانی خود را دریافت کنید.

 • تصویر گزارش پزشک (شامل تشخیص مشکل دندان با ضمیمه کردن تصویر دندان (OPG. DENTAL X-RAY)
 • تصویر صورتحساب‌ها و قبض‌های پرداختی

خدمات غیر درمانی بیمه مسافرتی

آسماری علاوه بر ارائه بیمه درمانی برای مسافرانی، چتر حمایتی خود را گسترده‌تر کرده تا همه نیازهای افراد در هنگام مسافرت را پوشش دهد. در واقع با خرید بیمه مسافرتی آسماری، همانند بیمه مسئولیت و مهندسی، می‌توانید خود را در مقابل ضررهای مالی نیز بیمه کنید. در اینجا به دو مورد از مهم‌ترین پوشش‌های بیمه‌ای غیر درمانی بیمه مسافرتی اشاره می‌کنیم.

بیمه تأخیر بار مسافران، یکی از خدمات ویژه بیمه مسافرتی

تأخیر بار علاوه بر مشکلاتی که در زمان بندی مسافرت ایجاد می‌کند، گاهی اوقات ممکن است هزینه‌های مالی نیز روی دست مسافران بگذارد. از آن جایی که مدیریت هزینه‌ها در هنگام مسافرت اهمیت زیادی دارد، استفاده از خدمات ویژه بیمه مسافرتی آسماری می‌تواند خیال شما را از این بابت راحت کند. برای دریافت خدمات بیمه تأخیر بار، باید مدارک زیر را به همراه داشته باشید.

 • تصویر نامه تأخیر چمدان (IRREGULARITY REPORT)
 • تصویر نامه تحویل چمدان به بیمه‌شده (DELIVERY REPORT)
 • تصاویر قبوض و رسیدهای خرید‌های ضروری (۴۸ ساعت اول)

بیمه گم شدن یا سرقت مدارک کنسولی در هنگام مسافرت

گم شدن یا سرقت مدارک کنسولی اتفاق ناخوشایندی است که می‌تواند مشکلات بسیار زیادی را برای شما در سفرهای خارجی به دنبال داشته باشد. در صورت بروز چنین مشکلاتی، نگران نباشید چون آسماری همراه شما است. بیمه آسماری با ارائه خدمات بیمه گم شدن یا سرقت مدارک در هنگام سفر به شما کمک می‌کند تا این مشکل را پشت سر بگذارید. برای استفاده از این خدمات باید مدارک زیر را به نمایندگی بیمه آسماری در کشور مورد نظر ارائه کنید.

 • تصویر‌نامه گم شدن بار (که بعد از ۲۱ روز به بیمه‌شده می‌دهند)
 • تصویر چک خسارت ایرلاین به بیمه‌شده
 • تصاویر قبوض و رسیدهای خرید‌های ضروری (۴۸ ساعت اول)

با خرید بیمه مسافرتی، خیال خود را در هنگام مسافرت راحت کنید

بیمه مسافرتی آسماری با پشتوانه شرکت کمک رسان ایران SOS در سراسر جهان پشتیبان هم وطنان عزیز است. بیش از ۲۰۰ شعبه در کشورهای مختلف و همکاری با گروه جهانی کم رسانی IAG از مزایای اصلی بیمه مسافرتی آسماری است که خیال بیمه شدگان را از دریافت سریع و به موقع خدمات راحت می‌کند. به این ترتیب با خرید بیمه مسافرتی می‌توانید با خیال راحت به سراسر جهان مسافرت کنید و نگران دریافت خدمات درمانی و سایر خدمات پرکاربرد نباشید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره بیمه‌ای همین حالا با شماره تماس ۰۲۱۴۳۴۱۷ تماس حاصل کنید. مشاوران حرفه‌ای بیمه آسماری مشتاق شنیدن صدای گرم شما هستند.

سوالات متداول

اگر جواب سوال خودتون رو پیدا نکردید، با 43417-021 تماس بگیرید. ما همیشه پاسخ گوی سوالات شما هستیم.

بیمه مسافرتی چیست؟

بیمه مسافرتی آسماری شامل خدمات درمانی و غیر درمانی برای مسافران در سراسر جهان می شود. با استفاده از خدمات بیمه آسماری می توانید در هر جای جهان در سریع ترین زمان ممکن خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنید و نگران هزینه های درمانی و حقوقی خود نباشید

بیمه سرقت مدارک مسافر چیست و چه کاربردی دارد؟

با استفاده از بیمه مسافرتی آسماری، اگر پاسپورت یا گواهینامه یا شناسنامه مورد سرقت قرار گیرد هزینه های انجام شده جهت صدور مجدد این مدارک تا سقف 200یورو قابل پرداخت می باشد.

آیا استفاده از بیمه مسافرتی برای همه مسافران الزامی است؟

برای مسافرانی که قصد سفر به خارج از ایران را دارند، تهیه بیمه مسافرتی الزامی است. با خرید بیمه مسافرتی آسماری می توانید از بهترین خدمات بیمه ای در سراسر جهان بهره مند شوید.

آیا بیمه مسافرتی هزینه های دندان پزشکی را نیز پوشش می دهد؟

بیمه مسافرتی شرکت بیمه آسماری خدمات دندان پزشکی ضروری و اورژانسی (دندان درد، درمان عفونت و کشیدن دندان) را در سراسر جهان پوشش می دهد.

خدمات الکترونیک

بیمه خودرو مناطق آزاد

بیمه خودرو مناطق آزاد

تصادف یا بروز حوادث مرتبط با خودرو اجتناب ناپذیر هستند. با...

بیمه باربری

بیمه باربری

بیمه باربری آسماری خطرات و ریسک هایی که انواع بارهای...

بیمه آتش سوزی

بیمه آتش سوزی

آتش سوزی هر ساله هزاران میلیارد خسارت بر جای می گذارد و بیمه...