تفاوت بیمه تکمیلی و بیمه کرونا چیست و کدام یک بهتر است؟

دسته بندی:

با بالا رفتن میزان تورم و گران شدن هزینه‌های درمان، هرکسی برای تامین مخارج دارو و خدمات درمانی خود به بیمه نیاز دارد. خوشبختانه در سال‌های اخیر شرکت‌های بیمه، شرایط ویژه و مناسبی را برای استفاده افراد از خدمات بیمه در اختیار افراد قرار داده‌اند تا بتوانند به راحتی هزینه‌های درمانی خود را پرداخت کنند. […]

بیمه تکمیلی یا بیمه کرونا کدام بهتر است؟ -بیمه آسماری

با بالا رفتن میزان تورم و گران شدن هزینه‌های درمان، هرکسی برای تامین مخارج دارو و خدمات درمانی خود به بیمه نیاز دارد. خوشبختانه در سال‌های اخیر شرکت‌های بیمه، شرایط ویژه و مناسبی را برای استفاده افراد از خدمات بیمه در اختیار افراد قرار داده‌اند تا بتوانند به راحتی هزینه‌های درمانی خود را پرداخت کنند. با شروع پاندمی کرونا و سرسام‌آور بودن هزینه‌های درمان آن شرکت‌های بیمه در کنار بیمه تکمیلی، بیمه کرونا را نیز برای هم‌وطنان عزیزمان در نظر گرفته‌اند. عده زیادی تفاوت‌های بیمه تکمیلی و بیمه کرونا را نمی‌شناسند به همین دلیل در ادامه مطلب  کارشناسان بیمه آسماری تفاوت آن‌ها و این که کدام یک بهتر است را به شما خواهند گفت. با ما همراه باشید.

بیمه کرونا و بیمه تکمیلی نوه و پدربزرگی از یک خانواده بزرگ

کم‌تر کسی را می‌توان پیدا کرد که با نام بیمه درمان تکمیلی آشنا نبوده یا آن را تهیه نکرده باشد. به همین دلیل زمانی که نام بیمه کرونا را می‌شنویم به نظرمان می‌آید که این بیمه تفاوت بسیار زیادی با سایر بیمه‌ها به ویژه بیمه تکمیلی دارد و چیزی جدای از آن‌ها است. این در حالی است که بیمه کرونا یکی از زیر شاخه‌های بیمه درمان تکمیلی خانواده است و در حقیقت یکی از خدمات مشخص و محدود شده بیمه تکمیلی به حساب می‌آید. بیمه کرونا در شرایط حساسی که مشخص نیست پاندمی کرونا کی پایان می‌یابد می‌تواند بسیار کاربردی باشد و برای تامین مخارج درمان این بیماری خطرناک به خانواده‌ها کمک زیادی بکند.

بیمه کرونا، فرزند آخر خانواده بزرگ بیمه تکمیلی- بیمه آسماری

موارد تحت پوشش؛ مهم‌ترین تفاوت بیمه کرونا و بیمه درمان تکمیلی

درست است که بیمه کرونا عضوی از گروه بیمه تکمیلی است اما موارد تحت پوشش آن با بیمه تکمیلی متفاوت است. از سرویس‌های تحت پوشش بیمه تکمیلی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پرداخت هزینه‌های جراحی مربوط به سرطان، شیمی درمانی، مغز و اعصاب، پیوند کبد، کیه، ریه، قب و مغز استخوان
 • ارائه سرویس‌های پاراکلینیکی مثل سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن، آندوسکوپی، MRI و غیره
 • پرداخت هزینه عمل‌های سرپایی مانند شکستگی، گچ‌گیری، لیزر و غیره
 • بینایی‌سنجی، شنوایی‌سنجی نوار عصب، قلب، تست ورزش، آلرژی و غیره
 • پرداخت هزینه ویزیت پزشک و دارو
 • پرداخت هزینه‌‌های دندانپزشکی
 • پوشش سرویس‌های آزمایشگاهی
 • پرداخت هزینه زایمان و درمان‌های نازایی و ناباروی
 • پرداخت هزینه آمبولانس
 • پرداخت هزینه عینک، بیماری انکساری چشم و خرید لتز طبی

از خدمات تحت پوشش بیمه کرونا نیز می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • پوشش‌دهی هزینه‌های مربوط به فوت بیمار بر اثر ابتلا به کرونا
 • پوشش‌دهی هزینه بستری در بیمارستان به علت ابتلا به این بیماری

موارد تحت پوشش دو بیمه نشان می‌دهد که بیمه درمانی تکمیلی خانواده و شرکتی نسبت به بیمه کرونا بسیار جامع‌تر است و از این جهت می‌توان گزینه مناسب‌تری برای خرید باشد.

تفاوت بیمه کرونا و بیمه تکمیلی در چیست؟ - بیمه آسماری

تفاوت در نحوه دریافت بیمه کرونا و بیمه درمان تکمیلی

نکته بسیار مهمی که برای دریافت بیمه کرونا باید به آن توجه کنید وابسته بودن آن به بیمه تکمیلی است. یعنی شما برای بهره‌مندی از مزایای بیمه کرونا باید بیمه تکمیلی خانواده را تهیه و سپس درخواست خود را برای دریافت بیمه کرونا ثبت کنید. هزینه این بیمه از هزینه بیمه تکمیلی جدا است و برای بهره‌مندی از آن باید مبلغی را جداگانه به شرکت بیمه پرداخت کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاع از شرایط خرید و نحه دریافت بیمه‌های مختلف مثل بیمه درمان تکمیلی، بیمه مسافرتی، آتش‌سوزی و غیره به بخش‌های مختلف سایت بیمه آسماری سری بزنید و از تنوع طرح و قیمت بیمه‌های مختلف باخبر شوید.

تفاوت در مدت بیمه‌نامه بیمه تکمیلی و بیمه کرونا

یکی دیگر از تفاوت‌های اساسی بیمه تکمیلی و بیمه کرونا مدت زمان بیمه‌نامه است. بیمه درمان تکمیلی یک ساله است و بر اساس یک سال میزان دریافتی بیمه از افراد مشخص می‌شود. این در حالی است که بیمه کرونا شامل طرح‌های مختلفی می‌شود و می‌توان از طرح‌های ۳ ماهه، ۶ ماهه و یک ساله آن برای پرداخت هزینه‌های بیماری کرونا استفاده کرد. البته نباید فراموش کرد که مانند بقیه بیمه‌ها بیمه کرونا نیز مدت زمان انتظار دارد و شرکت بیمه از زمان عقد قرارداد تا اتمام زمان انتظار موظف به پرداخت هیچ هزینه‌ای نخواهد بود.

بیمه تکمیلی بخرم یا بیمه درمان کرونا؟ - بیمه آسماری

بیمه درمان تکمیلی یا بیمه کرونا مساله این است؟

تا این جا درباره تفاوت‌های بیمه درمان تکمیلی و بیمه کرونا صحبت کنیم. در شرایط حساس جهانی که شیوع بیماری کرونا تلفات وحشتناکی را به جا می‌گذارد استفاده از مزایای بیمه کرونا برای خانواده‌ها می‌تواند راه نجات باشد. از طرف دیگر باید در نظر گرفت که بیمه درمانی تکمیلی سرویس‌های متنوع بسیار زیادی را شامل می‌شود و زا این جهت گزینه بسیار مناسب و ایده‌آلی خواهد بود. نکته مهم دیگری که می‌تواند برتری بیمه درمان تکمیلی را نسبت به بیمه کرونا نشان دهد شرایط پرداخت است. هزینه بیمه کرونا در همان ابتدا باید به صورت کامل پرداخت شود در حالی که می‌توان از بیمه تکمیلی به صورت اقساطی نیز استفاده کرد.

خرید بهترین بیمه درمان تکمیلی از بیمه آسماری

شرکت بزرگ بیمه آسماری با شناخت نیاز هم‌وطنان عزیزمان اقدام به فراهم کردن شرایطی کرده است که مشتریان خود بتوانند با قرار گرفتن تحت پوشش بیمه‌های مختلف هزینه‌های خود را به آسانی پرداخت کنند. بیمه درمان تکمیلی به عنوان یکی از مهم‌ترین بیمه‌های شناخته شده درمانی به دو دسته بیمه درمان تکمیلی خانواده و شرکتی تقسیم می‌شود. هر کدام از این بیمه‌ها شرایط و طرح‌های مختفی دارند که افراد می‌توانند با استفاده از آن‌ها نیازهای خود را به آسانی برطرف کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به بخش‌های مختف سایت بیمه آسماری سری بزنید یا با شماره تلفن ۰۲۱۴۳۴۱۷ تماس حاصل نمایید.‌های

 

خدمات الکترونیک

بیمه درمان انفرادی-خانواده

بیمه درمان انفرادی-خانواده

بیمه تکمیلی خانواده یا بیمه درمان تکمیلی خانواده با کاهش...

بیمه درمان تکمیلی

بیمه درمان تکمیلی

بیمه درمانی یکی از ضروری‌ترین و مهم‌ترین بیمه‌هایی است که...

بیمه درمان تکمیلی انفرادی برای پرسنل شرکتی

بیمه درمان تکمیلی انفرادی برای پرسنل شرکتی

این بیمه درمان یکی از خدمات ویژه بیمه آسماری است که به شرکت...

نظرات کاربران

-- بارگیری کد امنیتی --